Indrek Kelk Tartu Maratonist: finišipaik võib sula tõttu muutuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eelmise aasta Tartu Teatemaratoni start Autor/allikas: Ardo Säks

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul ei saa välistada, et pühapäeval startiva suurvõistluse finišiteenistus võib viimaste päevade sula tõttu nihkuda Elvast Otepääle. Maratoni ärajäämise ohtu Kelgu sõnul kindlasti ei ole ning korraldajad annavad endast parima, et suusapidu saaks toimuda täies mahus.

Millises seisus on Tartu Maratoni rada täna? "Rada on kaetud tänaöise lumesaju järel umbes viie sentimeetri paksuse värske märja lumekihiga. Täna me kindlasti raja peale minekust hoidume, et seda lume all olevat vett mitte rajale pressida. Kuna ilmaennustused näitavad, et täna õhtust peaks külmenema ja päris mõistlikke miinuskraade tulema, siis kindlasti järgneva 36 tunni jooksul raja olukord oluliselt paraneb. Mis nädala lõpp toob – seda veel elu näitab. Lihtne ei ole maratoni korraldamine ka sel aastal, hoolimata sellest, et otsest lumepuudust ei ole."

Kui kindlalt saab öelda, et Tartu Maraton toimub? "Seda, et ta stardi saab, võib küll päris kindlasti öelda. Mingit ära jäämise ohtu ma küll praegu ei näe – siis peaks siin piiri taga kuskil mõni tuumajaam plahvatama, mis lööklainega kogu siinse lume minema puhuks. Looduse poole pealt on küsimus, et kas ja kui märg see pühapäevane sõit saab olema. Meie peamine mure ongi see, et kuidas parklatest sulaveed minema saada."

"Eks nädala lõpu poole ilm natuke selgineb ja eks me anna ka inimestele informatsiooni. Ei saa välistada, et kutsume inimesi üles võimalikult vähe autodega mööda rada sõitmast ja kaasa elamast. See lihtsalt võib liiga keeruliseks osutuda."

Mis variandid veel õhus on, juhul kui ei peaks saama maratoni täies mahus korraldada? "Peamiselt saab õhus olla vaid mingi selline variant, mida me eile ka arutasime ja läbi mängisime: juhul kui Elva olukord muutub selliseks, et ei saa seal neid finišiteenistusi üles ehitada ja uputus on liiga suur, siis peame finišiteenistused Otepääle üles ehitama. Sellisel juhul on veel omakorda kaks küsimust – kas suusatajad lõpetaksid ikka Elvas või peab nad kuskil varem rajalt maha korjama. Mingil määral paneb sellele otsusele pitseri kindlasti raja olukord, aga rohkem ikkagi finiši territooriumi enda olukord."

"Meie töö lähema 24 tunni jooksul on teha kõik endast olenev, et päästa Elva ja kui vaatame praegust ilmaprognoosi, siis tundub, et taevataat ka natukene aitab meid sellega."

Millised on Kelgu sõnad suusasõpradele? "Ilmaolud hetkese prognoosi järgi on suusataja jaoks üsnagi keerulised. Rada ei pruugi selline kõva raudtee olla, aga see võib kindlasti muutuda. Kui eelnev öö nii mõnegi külmakraadi annab, et rada saaks taheneda, siis on muutus hästi kiire ja kindlasti suusataja kasuks."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: