Uue triki abil MM-kulla võitnud Kelly Sildaru: mul polnud midagi kaotada

Foto: EPA/Scanpix

Esimest korda täiskasvanute maailmameistrivõistlustel osalenud Kelly Sildaru tuli rennisõidus maailmameistriks, alistades tänu suurepärasele viimasele katsele olümpiavõitja Cassie Sharpe'i. Seejuures lõpetas Sildaru enda sõidu trikiga, mida ta polnud kunagi varem teinud.

Sildaru teenis kohtunikelt 95,00 punkti ja tõusis mööda Sharpe'ist, kes sai avavoorus kirja 94,40 punkti. "Kui ma seda võistlust teen, siis võib-olla pole nii väga [eriline tunne], aga kui mul nüüd on medal kaelas, siis on küll tunne teine, ikkagi maailmameistritiitel!" rääkis Sildaru ERR-ile. "Väga äge, mul on väga hea meel!"

Järgmisel pühapäeval 17. sünnipäeva tähistav Sildaru esimene laskumine ebaõnnestus, kuid viimasel pani ta kõik mängu ja tegi läbi aegade esimese naisena rennisõiduvõistlusel triki nimega switch 1080 ehk selg ees hüppesse minnes tegi ta ümber oma telje 1080-kraadise pöörde.

"Esimesel sõidul ebaõnnestusin viimase hüppega. See oli natuke rumal viga. Tahan alati pipe'is liiga vara ära tõugata ja seda ma ka tegin, sellepärast oli hästi raske seda hüpet maanduda. Olin suhteliselt pahane enda peale. Aga siis mõtlesin, et järgmises ringis võtan kokku ennast," kirjeldas Sildaru. "Kui olin kolmas, siis tükk aega mõtlesin, kas peaksin all proovima selg ees switch 10 või mitte. Mõtlesin, et ma pole seda trikki kunagi varem teinud, ma ei pruugi seda ära maanduda ja siis ma ei paranda enda skoori, siis mõtlesin, et võib-olla teen sama sõidu, mis teises sõidus, aga proovin paremini teha."

"Aga siis kui Rachael ära sõitis ja nägin, et ta ei läinud minust ette, teadsin, et kolmas koht on kindel ja mõtlesin, et võin ju proovima minna, mul ei ole midagi kaotada," lisas ta.

Oli see esimene kord teha võistlusel trikki, mida pole kunagi varem teinud? "Kusjuures, ei ole! Norras X-Mängudel tegin ka. Aga siis ma ei maandunud päris hästi," nentis Sildaru.

Paistis, et kohtunikelt teenitud 95 punkti üllatasid Sildarut ennastki. "Jaa, selles suhtes muidugi, et nad väga hindasid sellel võistlusel amplituudi, mida mul väga ei olnud. Tegin küll parema sõidu, mis oli suhteliselt puhas ja ma parandasin amplituudi, arvasin, et see ei pruugi ikkagi piisav olla, et esimesele kohale minna. Aga tuleb välja, et oli!" rõõmustas Sildaru.

Varem juunioride MM-ilt neli kuldmedalit ja ühe hõbeda võitnud Sildaru võistles esimest korda täiskasvanute MM-il. Algselt oli tal plaanis osaleda kõigil kolmel alal, kuid Big Airi hüpetest loobus ta kehva hoo tõttu ning tema trumpala pargisõit jäeti ebasoodsate ilmaolude tõttu sootuks ära.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: