Tõnis Sildaru ajaloolisest hüppest: see oli puhtalt Kelly enda otsus

Foto: EPA/Scanpix

Täiskasvanute MM-il debüüdi teinud 16-aastane Kelly Sildaru krooniti rennisõidus maailmameistriks.

"Võita oli üsna keeruline. Treeningutel tundsime, et võime esikoha peale mängida, kui kõik õnnestub väga hästi, aga esimene laskumine näitas, et peame ennast järgmisteks kokku võtma," rääkis Kelly isa ja treener Tõnis Sildaru intervjuus ERR-ile. "Teine laskumine näitas, kus Kellyl õnnestus kõik enam-vähem üsna hästi, aga just kõrgus oli hästi madal, et täna oli väga suur oskus just sellel. Teise laskumise pealt saime 88 punkti, mille järel oli hästi pingeline olukord, et meid üldse kolme hulgast välja ei lükataks."

"Viimasele laskumisele minnes teadsime, mis tuleks teha, aga rennile minek on vaimselt hästi keeruline ja kuna Kelly ei ole palju pipe'i sõitnud ka, siis see on meile murekoht. See oli üks koht, kus tuli kokku võtta. Samuti viimane hüpe. Me treeningul korra mõtlesime, et äkki prooviks switch 1080, aga kuna me trennis seda ei proovinud, siis tulemuses ei saanud väga kindlad olla ja Kelly ise ka närveeris väga palju," jätkas Tõnis Sildaru. "Õnneks suutis ta juba esimesel hüppel kõrgust koguda ja sealt kogu see kõrgus lõpuni hoida ning puhtalt teha ja viimane hüpe õnnestus ka hästi. Ta küll haaret ei saanud, aga esimest korda naiste ajaloos õnnestus switch 1080 pipe'is teha ja sealt tulid lisapunktid, mis viisid meid ettepoole."

Sildaru lisab, et switch 1080 triki tegemine oli puhtalt tema enda otsus ja vahel peab õnne ka olema, sest treeningul nad tõesti seda kordagi proovinud ei olnud.
"See oli puhtalt Kelly otsus, kas ta paneb kõik mängu või proovib vaikselt edasi proovida. Läks väga hästi," jätkas Tõnis Sildaru. Küsimusele, kas EOK-lt tulenev kopsakas toetus on neile oluline ning pani lisapingeid peale vastas ta: "Oluline on kindlasti, kelle jaoks ei oleks? Lisapinget ma ei teadvustanud. Tahame alati hästi esineda ja endast parima anda."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: