Tõnis Sildaru: Eesti inimeste toetus teeb hinge soojaks

Foto: ERR

Värske rennisõidu maailmameistri Kelly Sildaru isa ja treeneri Tõnis Sildaru sõnul hindab ta küll X-Mängude võitu kõrgemalt kui MM-tiitlit, ent ka see olla väga tähtis. Sildarudele valmistab palju rõõmu ka Eesti inimeste pidev toetus.

Kuidas hindab Tõnis Sildaru MM-kulda võrdluses teiste medalitega? "Eks see ole selline suhteline. Siinse rahva järgi on näha, et MM on eestlasel hinges ja meil ka. Kui võistlusi väga üks ühele võrrelda, siis X-Mängud jäävad natuke peale, kuid kindlasti on ka meie jaoks tegemist väga tähtsa võistlusega," lausus Sildaru.

Kust tuleb Kelly Sildaru tugev närv? "Ma arvan, et see on kogemus. Seda otseselt ei õpeta. Pigem olukorrad, mis talle elu on ette andnud, eks ta ise on nende pealt õppinud ja seda väga edukalt."

"MM-i viimasel laskumisel tundus, nagu oleksin mina rohkem närvis kui tema. Talle meeldib rohkem üksi olla ja muusikat kuulata ning omi mõtteid mõelda."

Sildaru triumf on saanud palju kajastust – mis on tagasiside, mis on ehk enim üllatanud? "Ma arvan, et just Eesti inimeste puhul see, et Kelly tegemised nii paljudele korda lähevad – see on teinud hinge soojaks," tunnistas Sildaru.

Sildarude jaoks on hooaega aga pikk, sest ees ootavad veel MK-etapid ja juunioride MM. "Paar nädalat oleme kodus ja siis sõidame tagasi Ameerikasse, kus kavas on renni- ja pargisõidu MK-etapp. Märtsi lõpus on pargisõidu MK-etapp Šveitsis ja äkki jõuame võistlema ka juunioride MM-ile Rootsis," rääkis Tõnis Sildaru plaanidest lähitulevikuks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: