Viis aastat löömatuna püsinud Sildaru: üritan alati oma asja ära teha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mullusest põlveoperatsioonist edukalt taastunud freestyle-suusataja Kelly Sildaru teeb veebruaris debüüdi täiskasvanute maailmameistrivõistlustel. Hiljuti võitis ta Austrias pargisõidus MK-etapi ning nüüd ootavad teda ees stardid USA-s ja Hiinas.

See oli Sildarule esimeseks stardiks maailma abslouutse paremikuga pärast mullu septembris vasakule põlvele tehtud eesmise ristatisideme operatsiooni. Ühtlasi näitas Sildaru ka kõva närvi – nimelt pidi ta lahti tulnud suusa tõttu avavooru katkestama, kuid suutis teises voorus teha soorituse, millega lõi 2,1 punktiga olümpiavõitjat Sarah Höfflini Šveitsist.

Aastase vahe järel võitsid MK-etapi aga need kaks võitu on kindlasti väga erinevad?

"Jah ja mul on väga, väga hea meel. Just ongi esimene suur võistlus pärast vigastust ja mu elu teine pargisõidu MK-võit ja mul on väga hea meel, et nii hästi läks," kommenteeris Sildaru saavutust ERR-ile.

Mis eelkõige õnnestus, et sa uuesti nii heas vormis oled?

"Oluline on, et mu põlv on korras, et see ei tee valu ja ma saan teha rahulikult kõike mida tahan ja armastan," lisas Sildaru, kelle sõnul ei pea ta enam ammu põlve pärast muretsema.

"Kõige selle taga oli Kelly hea tahe uuesti ja kiiresti suuskadele saada. See oli asja võti," kommenteeris Tõnis Sildaru, Kelly isa ja treener.

Sildarul on seljataga pikk taastumise- ja ettevalmistuseperiood, mille jooksul võitis ta augustis ka juunioride MM-ilt kaks kulda ja ühe hõbeda. "Esimene selline suurem reis kus ma tegin peale oma vigastust rohkem trikke oli aprilli lõpus, mai alguses Soomes. Pärast seda olime suve keskel natuke Kanadas ning siis kaks kuud Uus-Meremaal," rääkis Sildaru suvistest tegemistest.

Veebruaris stardib Kelly esmaskordselt täiskasvanute maailmameistrivõistlustel.

Mida see esimene MK näitas, et kuidas konkurendid välja näevad ja mis suunas Kelly peaks arenema, et ka MM-l selline kuldne medal võita?

"Hooaeg saab kindlasti olema hästi põnev ja tasavägine. Ma ütleks, et selle aastaga on päris suur hulk naisi õppinud ära uued trikide ehk kahekordsed saltod ja kindlasti tuleb ka meil see tee ette võtta, et võistlusraja peale see trikk tuua ja see toob Kelly tagasi kindlamasse konkurentsi," seadis Tõnis Sildaru eesmärgiks uute trikkide ära õppimise.

Pargisõidus on Kelly Sildaru võitnud nüüd järjest 25 rahvusvahelist võistlust ja püsinud löömatuna viis aastat. "Eks ma ikka vaatan mida teised teevad, aga pigem üritan alati oma asja ära teha," jäi Sildaru saavutusest rääkides pigem tagasihoidlikuks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: