Kelly Sildaru edust USA-s: ma üldse ei oodanud seda

Foto: ERR

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru naases USA-turneelt, kus võitis esikoha rennisõidu MK-etapil ja pargisõidu Dew Touri võistlusel. Nüüd taastub ta uue aastani kodus, sest kukkus treeningul ja parema jala reielihas sai korraliku obaduse.

Praeguseks on Eesti freestyle-suusataja suuresti paranenud. "Sinikas on palju väiksem, kui ma esialgu kartsin. Praegu pole jalal midagi viga ja ma isegi ei tunne, et seal midagi oleks," kommenteeris Sildaru ERR-ile.

22. detsembril Hiinas peetava MK-etapi jätab Sildaru aga igaks juhuks vahele. "Ma polnud päris kindel, millal jalg terveks saab. Ma arvan, et ka praegu on mõistlik anda sellele paar päeva puhkust. Pole mõtet suurt koormust peale panna, et ta ikka täiesti korda saaks."

Ühendriikides Copper Mountainil sai Sildaru oma esimese rennisõidu MK-etapivõidu. "Tegelikult on nii, et ma üldse ei oodanud seda, kuna kõik tüdrukud sõidavad väga hästi ja konkurents on väga kõva, aga Cassie (Sharpe) just eriti, sest tema sooritusi on väga raske ületada. Ma ei arvanud, et see võimalik on – vähemalt veel mitte – aga läks natuke teistmoodi," tunnistas Sildaru.

"Mul läks väga hästi ja ma olen väga rahul. Muidugi saavad mu sooritused olla alati paremad ja puhtamad, aga mul on väga hea meel, et mul nii läks."

Sildaru sai vigastada Dew Touri pargisõidu treeningutel, ent otsustas ikkagi rajale minna. "Vist oli nii, et kui meil reilide treening hakkas, siis ma teisel sõidul kukkusin. Pärast seda tegin ma veel kaks treeningsõitu ja siis kaks võistlussõitu. Alguses võib-olla oli adrenaliin sees ja ma ei tundnudki seda valu nii väga, aga mind aitab tavaliselt see, et ma kuulan alati muusikat ja see aitab mõtted kõrvale saada."

Kas täiskasvanute konkurentsis võistlemise tõttu on ka treeningmahud suurenenud? "Pigem ei ole treeningmahud väga tõusnud. Neid on raske tõsta, sest näiteks mäe peal sa väsid ära ja kui on võistlushooaeg, siis sa ei saa ennast väga ära väsitada, sest pead ka natukene puhanud olema. Ma arvan, et mul lihtsalt kõik õnnestub praegu."

Kes võiks nädalavahetusel toimuval Hiina MK-etapil favoriidid olla? "Ma arvan, et kõige tugevam on Cassie (Sharpe). Tema tugevusteks on see, et ta sõidab hästi puhtalt ja see näeb väga ilus välja. Teine, kes on hästi tugev, on Rachel (Karker), kes võitis Dew Touri rennisõidu. Tema sõidab samuti hästi puhtalt ja läheb üpris kõrgele ka."

Sildaru järgmiseks MK-sarja võistluseks saab tõenäoliselt olema 12. jaanuaril Prantsusmaal Font Romeus peetav pargisõidu etapp.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: