Indrek Kelk: pühapäeval on startimas 3500 suusatajat, võib-olla isegi 4000 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna tehti teatavaks, et Tartu maraton toimub sel aastal originaalpikkuses ja klassikalisel Otepää - Elva trassil. See on kasvatanud järsult ka osalemishuvi.

"Praegu lisandub osalejaid iga minut. Täna päeva teise poolega on neid peaaegu 200 juba juurde tulnud," lausus peakorraldaja Indrek Kelk ETV saatele "Ringvaade". "Üsna kindlalt võime väita, et 3500 suusatajat on küll pühapäeval Tartu maratoni starti tulemas. Aga mine tea, võib-olla isegi 4000."

Kelk paneb suusasõpradele südamele võimaluse korral veel täna enne südaööd ära registreerida, sest hetkel maksab osalemine pikal rajal 70 ja lühikesel 40 eurot. Alates homsest on need hinnad aga juba vastavalt 110 ja 70 eurot.

Maratonile tulekuks võiks Kelgu sõnul olla eelnevalt talve jooksul läbitud vähemalt distantsipikkune arv kilomeetreid. "Eks see ole individuaalne, aga et natukenegi sellest sõidust mõnu tunda, siis vähemalt maratoni pikkusega samaväärne kilometraaž võiks küll olla. Parem kui sadakond või natuke rohkem."

"Aga tõesti, talv ei ole harjutamise mõttes armuline olnud. Viimased kaks nädalat on alles mingisugune suusalumi Eestimaa peal olnud. See kõik kajastub inimeste treeningus ja osalejate arvudes," tõdes peakorraldaja.

"Ma väga loodan, et inimesed võtavad mõistlikult, tulevad Tartu maratonile võib olla sel aastal rohkem nautima kui võistlema justnimelt sellest lähtuvalt, et harjutatud ei ole nii palju kui hing ihaldaks. Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva puhul on kõige olulisem nautimine ning Eesti loodusest ja rahvast rõõmu tundmine."

Vaata otseülekandeid ETV-st ja ERR-i spordiportaalist:

ERR-i spordiportaal 18. veebruar kl 8.30

ETV 18. veebruar kl 8.30 Start

ETV 18. veebruar kl 11.15 Finiš

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: