Tartu maratoni eel: Tehvandil seiskusid lumekahurid, sest vesi sai otsa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu maratoni peakorraldaja Indrek Kelk on tänavuse suursõidu toimumise osas optimistlik. Mis kujul see täpselt olema saab, pole tänasel päeval mõistagi veel sada protsenti kindel.

"Kes suuska väga piinlikult ei hoia, võiks juba laupäeval minna Tartu maratoni raja peale ja võib-olla isegi 63 kilomeetrit kuidagi ära kakerdada. Aga see ei ole kindlasti selline rada, mida oleme valmis suurel laulupeol pakkuma," sõnas Kelk intervjuus ETV saatele "Ringvaade".

Viimase aja külmad ilmad on suusasõpradele kindlasti rõõmu toonud. Sellegipoolest tehakse ka kunstlund kuuekilomeetriseks ringiks, mis läheks käiku kõige kehvema stsenaariumi korral. Siinkohal on jahedad olud aga isegi karuteene teinud.

"Praegu müttame koos Tehvandi keskusega selle nimel, et esimeses järjekorras oleks enne külmalaine täielikku vaibumist kuuekilomeetrise kunstlume jaoks lumi ära tehtud. Jama on ainult see, et eile lumekahurid seiskusid, sest nüüd on küll külm, aga vesi sai otsa!" teatas Kelk.

"Nädal Tehvandil lumetegemist tähendab seda, et Tehvandil lumetiigid on kuivaks tõmmatud, külma tõttu uut vett peale ei tule. Õnneks läheb natuke soojemaks. Ehk hakkavad veed liikuma ja saame edasi teha," lausus peakorraldaja. "Hädaldasime, et tuleks külma ja saaks lund teha. Nüüd on häda, et pole vett jälle."

Enne kahurite seiskumist oli siiski päris palju tööd juba tehtud. "Õnneks sai päris omajagu ära teha ja kindlasti peaks seda vett nüüd kogunema nii palju... garantiisid ei saa anda, aga järgmise kahe nädala jooksul vast peaksime saama selle hädavajaliku lume tehtud. Ja siis võib juba enam-vähem kindel olla, et midagi tuleb kindlasti!"

Detsembri alguses teatasid korraldajad, et Tartu maratoni läbiviimiseks on kolm varianti:

A) Lund on piisavalt, maraton sõidetakse klassikalisel 63 km rajal.

B) Maraton suusatatakse valdavalt looduslikul lumel ja originaalrajal, kuid lühendatud kujul.

C) Tartu Maraton toimub Tehvandi ümbruses kunstlumeringi peal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: