Pekingi taliolümpiamänge saavad vaatama minna ainult kohalikud

Pekingi taliolümpia ametlik logo
Pekingi taliolümpia ametlik logo Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

2022. aastal toimub Hiinas, Pekingis taliolümpiamängud, kuhu saavad piletid osta ainult Hiina kodanikud.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) avaldas kolmapäeval, et pooleteist aasta pärast toimuvatele taliolümpiamängudele lubatakse ka pealtvaatajad, kuid mänge saavad vaatama minna ainult Hiina kodanikud.

Suvel peetud Tokyo suveolümpiamängudele ei lubanud Jaapan välisriigi kodanikke olümpiamänge vaatama. Teatud erandid kehtisid ainult väljaspool Tokyot toimunud võistlustele, mida said külastada ka välisriikide kodanikud.

ROK-i sõnul on oluline, et taliolümpia populaarsuse kasvuks Hiinas oleks võimalik kohalikel taliolümpia mänge minna ka vaatama. Ühtlasi peavad kõik pealtvaatajad vastama COVID-19 tõttu esitatud nõudmistele nagu näiteks vaktsineeritus.

Pekingi taliolümpiamängudel ei pea sportlased olema vaktsineeritud, aga vaktsineerimata sportlased peavad Hiinasse saabudes püsima karmis 21-päevases karantiinis.

Pekingi taliolümpiamängud toimuvad 2022. aastal 4. veebruarist kuni 20. veebruarini. Paraolümpia toimub 4. märtsist 13. märtsini.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: