Põnevuskohtumine poolfinaalis päädis tšehhitari esimese finaalipääsmega

Barbora Krejcikova. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel alistas neljapäeva õhtul tšehhitar Barbora Krejcikova põnevas poolfinaalis kreeklanna Maria Sakkari 7:5, 4:6, 9:7 ning pääses sellega esimest korda karjääris suure slämmi turniiril finaali.

Põnevuskohtumine kahe tennisisti, kes kunagi varem suure slämmi turniiril nii kaugele jõudnud ei olnud, kestis kolm tundi ja 19 minutit ning hõlmas kuut päästetud matšpalli.

56 minuti pikkune esimene sett algas kolme järjestikuse servimurdega, misjärel Sakkari 3:1 juhtima läks. Krejcikova võitis seejärel neli järjestikust mängu, murdes kahel korral kreeklanna servi. Sakkari viigistas siiski avaseti, aga Krejcikoval õnnestus 5:5 seisult kaks geimi järjest võita ning 7:5 setivõit realiseerida.

Teises setis alustas Sakkari väga tugevalt ning läks 4:0 juhtima. Tšehhitar võitis kaotusseisust kolm järjestikust geimi, ent Sakkari ei andnud kordagi edu ära ja kindlustas pika kümnenda geimi järel 6:4 setivõidu.

Otsustav sett kahe naise vahel vältas enam kui poolteist tundi ja esialgu suuresti Sakkari juhtimisel. Kreeklannal oli kolmel korral kahegeimiline eduseis ja 5:3 seisul suutis Krejcikova päästa matšpalli. Tšehhitar viigistas seejärel seti ja nii vahetasid tennisistid geimivõitusid, kuni seisult 7:7 Krejcikova paremuse maksma pani ja kahe järjestikuse geimiga finaalipääsme kindlustas. Sakkari päästis kolmandas setis viis matšpalli.

Krejcikova kohtub laupäevases finaalis samuti neljapäeval finaalipääsme lunastanud venelanna Anastassija Pavljutšenkovaga, kes sai 7:5, 6:3 jagu sloveen Tamara Zidansekist. Tšehhitar ja venelanna varasemalt kohtunud ei ole.

Toimetaja: Kristjan Kallaste