Venelanna pääses võiduga noore sloveeni vastu finaali

Anastassija Pavljutšenkova.
Anastassija Pavljutšenkova. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Anastassija Pavljutšenkovast (WTA 32.) sai esimene tennisist, kes 2021. aasta Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel finaali pääses, kui venelanna alistas poolfinaalis sloveen Tamara Zidanseki 7:5, 6:3.

Mäng kahe tennisisti, kes polnud varasemalt kumbki kordagi suure slämmi turniiril nii kaugele jõudnud, vältas kuus minutit üle pooleteise tunni.

Zidansek alustas avasetti kahe järjestikuse geimivõiduga, misjärel Pavljutšenkova viigini jõudis. Siis vahetasid mängijad geime, aga seisult 4:3 murdis venelanna sloveen servi, millele Zidansek koheselt omakorda servimurdega vastas. Seisult 5:5 õnnestus Pavljutšenkoval võita kaks järjestikust geimi ja realiseeris esimeses setis 7:5 võidu.

Teises setis jätkas venelanna tugevalt ning asus kiirelt 2:0 juhtima ning ei andnud seti vältel kordagi eduseisu käest, avades ühel hetkel 4:1 eduseisu. Zidansek võitles südikalt, kuid ei suutnud teha piisavalt ning pidi setis tunnistama Pavljutšenkova 6:3 paremust.

Venelanna vastane finaalis selgub neljapäeva õhtul, kui võistlustulle astuvad tšehhitar Barbora Krejcikova (WTA 33.) ja kreeklanna Maria Sakkari (WTA 18.). Sakkariga on Pavljutšenkova kohtunud kahel korral ning mõlemad on võitnud ühe mängu, Krejcikovaga pole venelanna varem mänginud.

Pavljutšenkova oli enne käesolevaid Prantsusmaa lahtisi jõudnud suure slämmi turniiridel kuuel korral veerandfinaali, kuid mitte kaugemale. Teisipäeval alistas ta Jelena Rõbakina 6:7, 6:2, 9:7 ja nüüd saab temast esimene venelanna suure slämmi turniiri finaalis alates Maria Šarapovast, kes 2015. aastal Serena Williamsile Austraalia lahtiste finaalis kaotas. Šarapova on ühtlasi ka viimane venelanna, kes suure slämmi turniiri võitnud, tulles 2014. aastal Prantsusmaal esimeseks.

Toimetaja: Kristjan Kallaste