Tour de Ski ühisstardiga klassikasõidu võitis Neprjajeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1610120340000 | amCalendar}}
Natalja Neprjajeva
Natalja Neprjajeva Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Arvid Müller

Murdmaasuusatamise Tour de Ski kuuenda etapi Val di Fiemmes võitis venelanna Natalja Neprjajeva (30.35,5), kes lõpetas esimesena naiste 10 km ühisstardist klassikatehnikasõidu.

Karjääri kolmanda MK-etapivõidu saanud Neprjajeva järel mahtusid esikolmikusse ka sakslanna Katharina Hennig (+2,4) ja rootslanna Ebba Andersson (+4,1).

Esikuuikusse jõudsid veel austerlanna Teresa Stadlober (+6,6) ning soomlannad Johanna Matintalo (+7,2 ja Krista Pärmäkoski (+9,9).

Enne reedest etappi suusatuuri juhtinud ameeriklanna Jessie Diggins oli üheksas (+24,0) ja kolmandat kohta hoidnud rootslanna Frida Karlsson 11. (+29,5).

MK-sarja üldliider ja enne reedest etappi Tour de Ski teist kohta hoidnud ameeriklanna Rosie Brennan kaotas võitjale enam kui kaks minutit ja piirdus vaid 31. kohaga.

Tour de Ski liidrina jätkab Diggins, kes edestab reedel kaheksanda koha saanud venelannat Julia Stupakki 55 sekundiga. Kolmas on Karlsson (+1.42), kellele vaid kolme sekundiga kaotab Andersson.

Suusatuuril jääb sõita veel kaks etappi: laupäeval on kavas individuaalne klassikasprint ja pühapäeval traditsiooniline lõputõusuga vabatehnikaetapp.