Eesti mäesuusataja Tormis Laine valmistub MK-karusselliks

20-aastane mäesuusataja Tormis Laine on hoolsalt uuele hooajale põhja ladunud. Ees seisavad esimesed stardid maailmakarikasarjas, Kaug-ida kontinentaalkarika sarjas minnakse aga juba võidu peale sõitma.

Veebruarikuus selgus, et Tormis Laine pääseb esimese eestlasena juba kevadel MK-sarjas slaalomis võistlema, kuna murdis maailmas 150 sekka. Paraku jäi see koroonaviiruse tõttu katki ning osalemata jäi ka juunioride MM-il.

"Kõige suurem pettumus oli just see juunioride MM-i ära jäämine, seal olid ikkagi lootused medali peale ja sellist juunioride aega ei anta ka ju igaveseks," ütles Laine ERR-ile.

Kuni juuni keskpaigani sai Laine suusafirma toel Austrias liustikul harjutada, pärast seda on põhja ladunud kodusel Otepääl.

"Sellest suvest on minu üldfüüsilise treener Indrek Tustit, ehk siis tema teeb ka kõik minu kavad. Ja üldfüüsiline trenn selline mäesuusatajale väga tüüpiline, et kõike olemas natukene: vastupidavust ja palju jõudu ja ka lihtsalt koordinatsioon, osavus. Sellised asjad."

FIS-i jooksvas edetabelis on Laine slaalomis 106. kohal, ehk kindlalt MK-sarjas sees. Sarjaga alustatakse 22. novembril ning nooruki eesmärgid on kõrged.

"Kuna meil mäesuusatamises ainult 30 saavad teise ringi ehk siis teise sõitu ehk siis saavad tulemuse kirja, siis eesmärk on kindlasti 30 sisse sõita," selgitas Laine. "Kui endal oleks tunne, et ma selleks ei ole võimeline, siis ei ole sinna ka mõtet minna."

Samas jätkab ta võistlemist ka Kaug-ida kontinentaalsarjas, kus loodab juba võidu peale sõita ja suurslaalomis piisavalt punkte koguda, et ka sellega MK-sarjas peale pääseda. Lisaks on sihid juba olümpia suunas.

"Kaug-Ida kontinentaalsarja valisin just sellepärast, et tulevane olümpia on ka Aasias ehk siis Pekingis ja kuna olud on nii erinevad võrreldes sellega, mis on meil Euroopas, siis lihtsalt saamaks kogemust olude ja kõige võimalikuga, mis meid seal Aasias ees ootab."

Lisaks ootab lohutusena ees ka uus juunioride MM, mis leiab aset märtsis Bulgaarias.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: