Sportlaskarjääri mõtlikud hetked läbi elanud Nõmme krooniti Eesti meistriks

Eesti suvised meistrivõistlused suusahüpetes võitis meeste konkurentsis Martti Nõmme. Mullune hooaeg oli Nõmme jaoks karjääri kõige õpetlikum, kevadel tehtud otsused on aidanud taas õigele rajale jõuda.

Nõmme lendas laupäeval Tehvandi mäel ainsa mehena 100 meetri joonest kaugemale, kui hüppas teises voorus 100 ja pool meetrit. Avavoorust oli Nõmmel kirjas 98 meetrit ning meistritiitel tuli lõpuks selge ülekaaluga.

Teise koha saanud Artti Aigro lendas kahes voorus vastavalt 96 ja 94 meetri kaugusele. Ta edestas napilt väga hea võistluse teinud kahevõistlejat Robert Leed. Kristjan Ilves kaasa ei teinud.

"Iga võit on hea ja kui suudad pingelisemas olukorras veel heal tasemel hüppeid näidata, siis see teeb alati meele rõõmsaks," kommenteeris Nõmme ERR-ile. "Eriti Eestis. Mul tavaliselt eestikad ei ole väga õnnestunud, aga täna suutsin hüpata heal tasemel."

26-aastane Nõmme jättis selja taha karjääri kõige õpetlikuma hooaja. Oma hüpet noormees üles ei leidnudki. Kevadel tuli sport enda elus ringi mõtestada.

"Kevadel panin ennast selleks ideeks valmis, et kui on vaja minna sellisele töökohale, et sporti väga teha ei saagi, siis olgu, lepin sellega. Aga elu mängis sellised võimalused kätte, et olen saanud teha sporti ja käia poole kohaga tööl. Praegu sujub elu väga rõõmsalt!"

Nõmme headest sooritustest tundis rõõmu ka hõbemedalimees Aigro: "Martti on väga hästi arenenud. Mul on selle üle hea meel. Eks näha ole, mis talvel saama hakkab."

Naistest tuli suusahüpete Eesti meistriks Annemarii Bendi. Tema esimese vooru 90 meetri pikkune hüpe tähistab naiste jaoks Otepää mäe uut suvist rekordit.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: