Suvel vähe võistelnud Eesti suusahüppajad on uue hooaja eel enesekindlad

Artti Aigro
Artti Aigro Autor/allikas: Erakogu

Peagi on algamas uus hooaeg ka suusahüppajate jaoks. Artti Aigro, Kevin Maltsevi ja Martti Nõmme seljataha on jäänud tihe suvine ettevalmistusperiood. Häid tulemusi loodetakse näidata MK-sarjas ja maailmameistrivõistlustel.

Kõik kolm Eesti suusahüppajat veetsid ettevalmistusperioodil olulise osa ajast välismaal. Aigro sõnul läks tema ettevalmistus edukalt. Suure osa ajast veetis ta jõusaalis, et parandada hüppevõimet. Kindlasti oli suureks plussiks Aigro jaoks Wisla ja Lahti laagrid ning fakt, et sai palju hüpata Sloveenias Planical suurt mäge.

Ka Maltsev tõi välja, et välismaal on palju käidud ja seega ettevalmistuse üle väga kurta ei saa. Nõmme lisas, et sellel suvel tuli tal uueks hooajaks valmistuda totaalselt teisiti kui seda on enne tehtud. Nimelt töötab suusahüppaja mitmel kohal ning seetõttu pole tal olnud aega spordile pühenduda nii palju kui seda on varen tehtud. Vaatamata uuele olukorrale on Nõmme saanud piisavalt treenida, et konkurentsis püsida ja hüpete poolt areneda. Nõmme uskus, et muudatus elustiilis on loonud hea tasakaalu spordi ja muu elu vahel ning ta tunneb hüppamisest tegelikult nüüd rohkem rõõmu.

Sel suvel olid suusahüppajad võrdlemisi vähe võistlustules. Maltsev tõi välja, et pigem keskenduti treeningutele, kus arendati nii füüsilist poolt kui ka mõttemaailma. Aigro viskas nalja, et need võistlused, kus võisteldud sai, ei olnud just kõige paremad, kuid ehk on see märk, et talvel läheb andmiseks. Nõmme ütles, et suurema enesekindluse hüppemäel leidis ta alles sügisel, kui üleüldine hüppetase tõusis ja muutus stabiilsemaks. Suvine ettevalmistus kulmineerus Nõmme jaoks Eesti meistrivõistlustega oktoobri lõpus, kus suutis näidata häid hüppeid, millega pälvis ka meistritiitli.

Uueks hooajaks on kõik sportlased oma sihid paika pannud. Maltsev loodab teha juunioride maailmameistrivõistlustel hea tulemuse - tema sõnul oleks ta väga rahul kohaga esikuuikus. Samuti tõi Maltsev välja, et kui hüpped on head, siis sooviks ta MK-etappidel võistleda. Aigro loodab samuti MK-sarjas häid tulemusi näidata. Veel ootab Aigro lennumägesid. Nõmme jaoks on uuel hooajal oluline näidata stabiilselt heal tasemel hüppeid ning mitte korrata eelmiste hooaegade vigu. Seega ootab Nõmme uuel hooajal endalt suuremat enesekindlust ja targemat lähenemist treeningutele, et ta suudaks hooaja vältel hüpete stabiilsust säilitada.

Uue hooaja olulisemad võistlused, kus sportlastel tuleb hooaja tippmarki näidata, on neil endil teada. Maltsevi sõnul on tema jaoks kõige olulisem juunioride MM, Nõmme tõi välja Planica lennumäe maailmameistrivõistlused. Nõmme lisas, et tegelikult on sellel hooajal kõik võistlused võrdse tähtsusega. Aigro soovib häid tulemusi näidata just nelja hüppemäe turneel, lennumägedel ning samuti MK-sarjas.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: