Alusalu: olin sportlik laps, 60 meetri jooks ja krossijooks tulid hästi välja

Enne kiiruisutaja karjääri pühendumist ei olnud Saskia Alusalul kindlaid teisi spordialasid, aga maalapsena liikus ta palju ja lõi kaasa erinevates ettevõtmistes.

"Õues liikumine oli esimene asi. Kooliga proovisin erinevaid spordialasid, aga midagi väga spetiifiliselt ei teinud," rääkis Alusalu ETV saatele TV 10 Olümpiastarti. "Natuke käisin kergejõustikuvõistlustel, suusatamas, pallimängualad: jalgpall, korvpall, võrkpall natuke. Ega ma milleski väga osav ei olnud."

"Jooksualad olid kõige tugevamad. Olin sportlik laps, aga tehnilisi nüansse ma väga ei teadnud. 60 meetri jooks tuli päris hästi välja, aga maakondlikel krossijooksuvõistlustel läks ka päris hästi."

Täiskohaga kiiruisutajaks ei hakanud Alusalu üleöö. "Kiiruisutamine kasvas järjest suuremaks ja suuremaks. Kunagi lapsena ma ei valinud kiiruisutajaks hakkamist. Kõik koos õppisime ja trennid muutusid järjest professionaalsemaks. See ei olnud üleöö otsus. Kõigepealt tegime paar korda nädalas trenni ja siis hakkas järjest rohkem tulema. Enda jaoks loen professionaalseks alguseks 2011. aasta suve, kui läksin Saksamaale täisajaga treenima."

Alusalu treener Väino Treiman on olnud samuti mitmekülgne spordimees. Noorusest on tal meenutada Eesti meistrivõistluste hõbemedal 3000 meetri takistusjooksus. "Väino Treimann on ka jalgpallitreener. Pigem kiiruisutrenn oligi see, et saime kokku ja mängisime tükk aega jalgpalli," lausus mullu PyeongChangi olümpial neljandaks tulnud Alusalu.

"Mida rohkem ja mida spetsiiflisemaks ühte alasse minna, saab aru, et kõik alad tulevad läbi keha. Kiiruisutamine ongi väga koormav jalgadele ja põhiasend peab väga tugev olema, aga kõik tuleb läbi keha."

Alusalu ei loe kiirusutamist kergeks alaks. "Hooaja sees tuleb pea 10 000 km jalgrattaga, lisaks jõusaal, rulluisutamine ja loomulikult siis jääuisutamine ja spetsiifilisemad hüppetrennid. See ei ole kerge ala. Päris kaua läheb aega, et mahtu treenida. Seepärast näen ka iga aasta arengut. Kogu aeg tuleb kogemust juurde ja keha harjub mahuga."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: