Alusalu: võiksingi jääda noppima neljandaid kohti, aga see pole eesmärk

Kiiruisutaja Saskia Alusalu saabus sel nädalal Kanadast, kus lõpetas Eesti rekordite püstitamisega seitse kuud kestnud võistlushooaja. Nüüd puhkab ta nädala, siis algab taas töö ettevalmistusega.

"Kui ma hooaja üldiselt kokku võtan, siis ma pean suhteliselt rahule jääma," tõdes Alusalu ERR-ile. "Ma arvan, et olen tänaseks parem uisutaja, kui olin eelmise hooaja lõpus. Nii kaua, kuni ma arenen ning järgmiseid samme teen, siis pean sellega rahul olema."

Mullu MK-sarjas ühisstartidega sõitude kokkuvõttes kaheksandaks tulnud Alusalu lõpetas selle hooaja 11. Kaheksandast kohast jäi teda lahutama kaheksa punkti. "Põhimõtteliselt ma võiks elu lõpuni jääda ühisstardiga sõidus noppima neid neljandaid, viiendaid, kuuendaid kohti, aga pikas perspektiivis see pole eesmärk," kinnitas Alusalu. "Sellepärast keskendusin ka rohkem üksikdistantsidele ja 3000 meetrile. Seal oli MK-sarjas edasiminek 17 kohta, 37. kohalt 20., mille üle mul on väga hea meel."

Alusalu püstitas tänavu Calgary ovaalil kolm Eesti rekordit. 500 meetris on uueks tipptulemuseks 40,85, 1000 meetris 1.19,01 ja 1500 meetris 1.58,64. "Samas ma tean, et kindlasti arenesin ka 3000 meetris väga palju," sõnas Alusalu. "Ma otseselt rekordit üle ei sõitnud, sest kõik hooaja esimese poole MK-etapid olid palju aeglasematel jäädel kui eelmisel aastal. Aga see, et sõitsin Heerenvenis 4.08, on palju-palju parem sõit, kui kunagi varem olen teinud."

Sel hooajal nõustas Alusalu 40-aastane Bjarne Rykkje, kes on Norra rahvuskoondise treener. "Sellel aastal oli mul ikkagi suhteliselt palju üksi olekut ja ma teadsin, et see ei ole ideaalvariant," kinnitas Alusalu. "Ma väga loodan, et järgmine hooaeg saan ma täiskohaga Norra tiimis treenida, mis oleks palju stabiisem. Treenerilt on nõusolek olemas, aga veel on vaja kinnitust Norra Uisuliidult. Pean alles ootama seda, et kas see on võimalik või ei ole, aga igal juhul lootust on."

"Kõige suurem muudatus oli mass-stardi punktisüsteemi muutus, mis muutis kogu sõidu ülesehitust veidi," sõnas Alusalu lõppenud hooajast. "Suuremad riigid on hakanud väga palju koostööd tegema. Nii Kanada sprinteril on oma pikamaauisutaja, kes aitab ringe vedada ja samamoodi Hollandil, nad on oma koostöö hästi käima saanud ja see teeb äraminekuid väga-väga keeruliseks. Mina otsisin iga kord äraminekuid pigem just sõidu teises pooles, mis on oluliselt raskem, sest seda kiiruse vahet on oluliselt raskem tekitada. Aga kui eesmärk on üks päev poodiumil olla, siis see on see tee, mida mööda edasi minna."

"Nüüd on see aeg, kus pean Eestis asjad korda ajama, eelarvet kokku ajama. Igal juhul olen väga tänulik kõigile, kes sellel hooajal toeks olid - nii sponsorluse kui abitiimi mõttes - kui ka kõigile neile, kes kaasa elasid ja hea sõnaga toetasid."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: