Jäised olud tegid Tartu maratoni rajad erakordselt kiireks

46. Tartu maraton tõi starti pea 5000 suusatajat ning kujunes viimaste aastate üheks osavõturohkemaks maratoniks. Ilm premeeris suusatajaid päikesepaiste ning haruldaselt kiire rajaga.

Kuigi sula pakkunud viimased nädalad muutsid Tartu maratoni korraldajate meeled ärevaks, tõi stardieelne öö vajalikke miinuskraade. Rajameistri poolt veel laupäeva õhtul üle käidud trass oli lõpuks suurepärane ja jälg pidas vastu viimaste suusatajate tulekuni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jäised olud tegid maratoni erakordselt kiireks ning paljud inimesed sõitsid seekord välja isikliku rajarekordi.

Samas läks kiirus laskumistel harjumatult suureks, mis tõi kaasa kukkumisi ja varustuse lõhkumist.

"Neljandal kilomeetril oli väike avarii, millest mina pääsesin õnnelikult, aga kepiots läks puruks. Ma sain asenduskepi, millest mul oli ülipalju abi. Ma tulin sellega lõpuni. Aga umbes kaheksa kilomeetrit enne lõppu mul murdus teine ära, nii et ma olen nagu ribadeks, aga siiski kohal," kirjeldas Ave Ojasoon.

"Alguses kartsin õudselt kukkuda ja sõitsin hästi sahka, aga mingi momendil sellepärast pidamine kadus ära. /.../ Määrisin suusad ära, siis oli hoopis teine minek," rääkis Heiki Tomann.

Sadakond julget võttis 63 kilomeetri pikkuse teekonna ette puusuuskadel. Vanasti ju Tartu maratoni ainult niimoodi sõidetigi.

"Need on natuke erilised veel, sest need on hikkoripuust põhjaga. Kes teab, siis hikkoripuu on tammest kaks korda kangem puu ja neid isegi pole vaja tõrvata. Ta on hästi kõva puit, mis on põhja alla liimitud. Ta libiseb üsna hästi, ta on ikkagi puu, ta pole mingi plast," selgitas Ain-Ivar Tupp.

Tartu maraton on tõeliselt rahvusvaheline sündmus. Lõpetajaid leidub suusatamise mõttes küllaltki eksootilistest paikadest.

"2015. aastal sai minust esimene indialane, kes on sõitnud läbi Vasaloppeti. Tänasest olen ma esimene indialane, kes on lõpetanud Tartu maratoni. Olen selle üle väga õnnelik. Stardis nägin lehvimas India lippu, see teeb mind väga uhkeks," rääkis Indiast pärit võistleja Rahul Kumar.

Esimest korda võitis Tartu maratoni soomlane - Niko Koskela.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: