Dario Colognat treeniv Kein Einaste: ta on avatud kõikidele mõtetele

Eesti endine tippsuusasprinter Kein Einaste on alates sellest hooajast uues rollis ja Otepää MK-etapil võis ka Eesti publik teda näha Šveitsi koondise värvides.

33-aastane Einaste on alates juuni algusest Šveitsi koondise üks treeneritest. Pakkumine oli EInaste jaoks ootamatu, sest Šveitsi suusatamisega tal varem väga suuri kokkupuuteid ei olnud, lisaks ei räägi ta ka ei saksa ega prantsuse keelt.

Ometi võeti temaga ühendust, lepingu sõlmimiseni kulus kolm kuud ja nüüd on tema juhendada teiste seas ka viimase kümnendi maailma üks tippsuusatajaid Dario Cologna. "Minu roll on tegelikult vastutada treeninggrupi ees, kes treenib Davosis," lausus Einaste ERR-ile.

"Meil on peatreener, kelle vastutusalas on kogu treeningtöö. Minu vastutada on üks spetsiifiline grupp, kus on seitse poissi, nende hulgas ka Dario - nende igapäevane treeningtöö, planeerimine, jooksvad analüüsid, muutused."

Einaste üllatus, kui avatud on Cologna kõikidele mõtetele. Lisaks kiitis ta šveitslase analüüsivõimet. "Meie protsess on üldiselt nii, et meil on intensiivse töö näol suur kondikava ees ja muu sinna ümber ehitame tavaliselt tugeva kahepoolse vestluse näol. Tal on kindel visioon ja ta on olnud nii kaua maailma tipus - ta teab ja tunnetab oma keha, võimeid ja füsioloogilisi iseärasusi."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: