Olümpiavõitja Legkov vabanes lõplikult dopingusüüdistustest

Aleksandr Legkov
Aleksandr Legkov Autor/allikas: AFP/Scanpix

2014. aastal kodusel Sotši olümpial 50 km vabatehnikasõidus võidutsenud Venemaa murdmaasuusataja Aleksandr Legkov vabanes lõplikult dopingusüüdistustest, kuna Šveitsi föderaalkohus ei võtnud Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) kaebust menetlusse.

ROK süüdistas 43 Venemaa sportlast, teiste seas Legkovi, Sotši olümpiamängudel aset leidnud dopinguskandaalis, mille raames vahetati nende antud proovid võltsproovide vastu. Kõikidele määrati tagasiulatuv eluaegne olümpiakeeld ning nende Sotši olümpia tulemused tühistati. Sportlased pöördusid rahvusvahelise spordiarbitraaži (CAS) poole ning CAS leidis, et 28 sportlase, nende seas ka Legkovi, dopinguga patustamise kohta on ebapiisavad asitõendid, seetõttu otsustati nende eluaegsed olümpiakeelud tühistada ja nende tulemused Sotši olümpial jäävad jõusse.

ROK pöördus CAS-i otsuse vastu Šveitsi föderaalkohtusse, kust saabus nüüd otsus, et kaebust ei võeta menetlusse, seega on Legkov lõplikult süüdistustest vabastatud. "Aleksandr Legkov võib nüüd hõisata, tema medalid on puhtad," teatas Legkovi advokaat pressiteate vahendusel.

Mulluselt olümpialt kõrvale jääma pidanud Legkov teatas 6. aprillil, et lõpetab sportlaskarjääri.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: