Krejcikova alistas Gauffi ja pääses esimest korda slämmil poolfinaali

Barbora Krejcikova rõõmustab poolfinaali pääsemise üle Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Barbora Krejcikova (WTA 33.) alistas Prantsusmaa lahtistel 17-aastase Ameerika tennisisti Cori Gauffi (WTA 25.) 7:6 (8:6), 6:3 ja pääses esimest korda oma karjääri jooksul slämmiturniiril poolfinaali.

.Krejcikova oli esimeses setis rabe ja jäi kahel korral murdega taha, kuid võitles end mängu tagasi ja jõudis murreterohke kiire lõppmänguni, kus 8:6 võiduga oma paremuse maksma pani.

Teise seti esimeses geimis oli tšehhitaril vaja päästa murdepall, kuid sellega hakkama saanud, läks edasi juba lihtsamalt. Krejcikova murdis Gauffi pallingu kahel korral, neist ühe ilma punktigi loovutamata, ja läks setti 5:0 juhtima. Noor ameeriklanna sai küll ühe murde tagasi, kuid enamat mitte ja tunni ning 50 minuti järel võis Krejcikova käed taeva poole tõsta.

25-aastane Tšehhi tennisist on praegu WTA edetabelis küll oma karjääri parimal, 33. kohal, kuid kahtlemata tõuseb tänu suurepärasele turniirile veelgi kõrgemale. Veel aasta tagasi ei mahtunud Krejcikova isegi esimese 100 sekka.

Krejcikova vastaseks poolfinaalis tuleb Maria Sakkari (WTA 18.) ja Iga Swiateki (WTA 9.) kohtumise võitja. Teises poolfinaalis mängivad Anastassija Pavljutšenkova (WTA 32.) ja Tamara Zidanšek (WTA 85.).

Toimetaja: Gerd Eston Sepp