17-aastane ameeriklanna alistas teist turniiri järjest sama vastase

Coco Gauff. Autor/allikas: SCANPIX/AP

17-aastane ameeriklanna Coco Gauff (WTA 25.) alistas Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste teises ringis hiinlanna Wang Qiangi (WTA 39.), kellest ameeriklanna ka mai lõpus Parmas toimunud turniiril parem oli.

Coco Gauff võitis mai lõpus Itaalias Parmas WTA 250 kategoorias nii üksik- kui ka paarismängu. Üksikmängu finaalis alistas 17-aastane ameeriklanna hiinlanna Wang Qiangi 6:1, 6:3, muuseas lülitas Gauff turniiril konkurentsist välja ka Kaia Kanepi.

Gauff ja Qiang kohtusid taas Prantsusmaa lahtiste teises ringis, kus ka seekord ameeriklanna võidukas oli. Tund ja 36 minutit väldanud kohtumises pidi hiinlanna Gauffi 6:3, 7:6 paremust tunnistama.

Esimeses setis haaras Gauff kirrelt 3:0 eduseisu ning pärast seda vahetasid mängijad geimivõite, kuni Gauff lõpuks 6:3 setivõidu sai. Ligi tund aega kestnud teine sett möödus palju tasavägisemalt ning Qiang alustas setti kahe järjestikuse geimivõiduga. Seejärel viigistas Gauff seti ja tasavägiselt jätkus mäng kuni kiire lõppmänguni, kus Gauff 7:1 hiinlannast üle oli, realiseerides nii ka otsustava setivõidu.

Gauff läheb poolfinaalis kokku maailma 14. reketi ja kaasmaalase Jennifer Bradyga, kes alistas enda teise ringi kohtumises prantslanna Fiona Ferro 6:4, 2:6, 7:5. Ameeriklannad on varasemalt kohtunud kahel korral: 2020. aastal alistas Brady noore kaasmaalase Lexingtonis ning sel aastal alistas Brady koos paarilise Garbine Muguruzaga Gauffi ja Jessica Pegula kaksikmängus.

Toimetaja: Kristjan Kallaste