Zverev lõpetas kaotusseeria Thiemi vastu ja jõudis Madridis finaali

Alexander Zverev.
Alexander Zverev. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Tennise Masters-sarja turniiril Madridis jõudis esimesena finaali maailma edetabelis kuuendal asetsev Alexander Zverev, kes alistas laupäeval Dominic Thiemi (ATP 39.) 6:3, 6:4.

Esimeses setis vahetasid mullu US Openi poolfinaalis kohtunud mehed kaks geimivõitu, misjärel võitis Zverev kolm järjestikust geimi, murdes ühel korral Thiemi servi. Vastastikune heitlus päädis Zverevi 6:3 setivõiduga.

Teine sett algas geimide poolest samamoodi, kui esimene: Zverev võitis esimese geimi, Thiem vastas omakorda võiduga ning siis haaras ohjad Zverev ja võitis kolm geimi järjest. Seejärel murdis Thiem sakslase servi, aga Zverev suutis eduseisust kinni hoida ja lõpetas kohtumise 6:4 setivõiduga.

Natuke üle pooleteise tunni kestnud kohtumises lõi Zverev kuus ässa ja tegi kaks topeltviga. Thiemi arvele jäi üks äss ning kolm topeltviga. Zverev lõpetas võiduga ka neljamängulise kaotusseeria Thiemi vastu ning on nüüd võitnud 11-st kohtumisest Thiemi vastu kolm.

"Meil on olnud fantastilisi mänge. Oleme mänginud mõned maailma suurimatest mängudest. Oleme mänginud Masters 1000 finaalis, suure slämmi turniiri finaalis ja [rivaalsus] aina areneb," ütles Zverev mängujärgses intervjuus. "See kestab veel mõned aastad. Loodetavasti mängime veel mõned imelised mängud."

Zverev mängib pühapäeval oma teises Madridi finaalis, kohtudes Matteo Berrettiniga, kes alistas norralase Casper Ruudi 6:4, 6:4.

Toimetaja: Kristjan Kallaste