Johaug ja teised Norra suusatähed jäävad suvisest suurvõistlusest eemale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sellel nädalavahetusel toimub Trondheimi lähistel Norra suusatamise suvine suurvõistlus Toppidrettsveka, millest jääb erinevatel põhjustel eemale suurem osa Norra naiste suusakoondisest.
Viimasena teatas oma loobumisest Therese Johaug. "Johaugi treeningkoormus on sellel suvel olnud liiga kõrge," selgitas Norra suusaliit pressiteate vahendusel. "Pärast konsulteerimist treenerite ja arstidega on ta otsustanud, et ei osale sellel nädalavahetusel rullsuusavõistlusel."
"See on tema jaoks harjumatu tunne," lisas NRK-le suusakoondise treener Ole Morten Iversen. "Ta on harjunud, et asjad lähevad sujuvalt ja et tal ei ole piire. Juuli ja august on tema jaoks olnud liiga rasked. Soovitasin Theresel nädala vabaks võtta."
Heidi Wengi vaevab külmetushaigus, Maiken Caspersen Fallat kimbutab seljavigastus ja liigse treeningkoormuse tõttu jääb Toppidrettsvekast eemale ka Ragnhild Haga. Juba enne olid võistlusest loobunud Ingvild Flugstad Östberg ja õlavigastusest taastuv Lotta Udnes Weng. See tähendab, et Norra tippnaistest on nädalavahetusel stardis vaid mullu 12 km distantsi võitnud Tiril Udnes Weng ja Anna Svendsen.
Norra meestest jäävad eemale Sjur Röthe ning Havard Solas Taugböl. Mullu võidutses meeste seas Johannes Hösflot Kläbot edestanud Aleksandr Bolšunov.
Toimetaja: Anders Nõmm
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.