Andreas Veerpalu tekitas dopingu abil varalist kahju kuni 300 000 eurot

Eelmise aasta suusaalade maailmameistrivõistlustel veredopingu kasutamisega vahele jäänud Andreas Veerpalu kohtuistung algab Innsbrucki regionaalkohtus 8. oktoobril 2020.

Innsbrucki prokuratuur soovib Andreas Veerpalu võtta vastutusele selles, et ta tegutses vähemalt suusahooaegadel 2016-17, 2017-18 ja 2018-19 Seefeldis, Ried im Innkreisis ja teistes kohtades teadlikult ja tahtlikult koos eraldi vastutusele võetud isikutega, sealhulgas doktor Mark Schmidtiga, kavatsusega ebaseaduslikult rikastuda ise või rikastada kolmandaid isikuid, kirjutab Õhtuleht.

Ta viis pettusliku käitumise teel eksiteele suusatamivõistluste korraldajaid ning sponsoreid ja varustajaid, kasutades dopinguvastaste konventsiooni lisaprotokolli (Austria Vabariigi Ametlik Teataja nr. 451/1991) alusel keelatud meetodeid spordis.

Täpsemalt nimetades veredopingut, lastes endalt süüteo toimepanemise ajavahemikus korduvalt verd võtta ja seda osaliselt pärast punaste vereliblede eraldamist, osaliselt ilma punaste vereliblede eraldamiseta endale sportliku soorituse parandamiseks uuesti manustada. Samuti tarvitas ta keelatuid aineid, nimelt kasvuhormoone "Norditropin" (toimeaine somatropin) ja "Lutrelef" (gonadorelin) ja vereplasma mahu suurendajat humaanalbumiini, pettes sel viisil välja rahalisi auhindu ja toetusi suusavarustuse näol hooaegadel 2016-17, 2017-18 ja 2018-19, mille väärtus jääb vahemikku 5000 kuni 300 000 eurot.

Innsbrucki prokuratuur märgib süüdistuses, et Veerpalu osales ülalnimetatud kuritegudes kuritegeliku ühenduse, mis on moodustatud ümber spordiarst Mark Schmidti, ühe sportlase ja treeneri (neid nimesid süüdistuskokkuvõttes pole), liikmena kavatsusega ühenduse tegevust ja kuritegusid oma tegevuse abil aidata (Austria karistusseadustiku (StGB) paragrahv 278 lg 3).

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: