Vahi all olev dopinguarst Schmidt palub end vabastada

Mark Schmidt vahistamisel.
Mark Schmidt vahistamisel. Autor/allikas: Marcus Scheidel/Mas Bildagentur

Dopinguarst Mark Schmidt arreteeriti eelmise aasta veebruaris operatsiooni "Aadrilaskmine" käigus Erfurdis. Sakslane on siiani vahi all ning palub nüüd enda vabastamist, kuna ta on juba avaldanud kõik endale teadaolevad dopingusüsteemi võtmeisikud.

Spordiarst Mark Schmidt arreteeriti aasta aega tagasi, kuna usuti, et ta on teadaolevalt kõige suurema dopingusüsteemi keskne inimene. Müncheni prokurör esitas sakslase vastu süüdistuse juba eelmise aasta detsembris, kuid kuna dopinguvõrgustik on väga suur, siis läheb asjade uurimisega rohkem aega. Tõenäoliselt kestab see protsess septembrini ja alles seejärel valitakse välja kohus, kus dopinguarst üle kuulatakse. Seni tuleb Schmidtil vahi all istuda ja lihtsalt oodata.

Uurimise käigus on välja tulnud, et Schmidt tegi koostööd Austria murdmaasuusatamise koondise treeneri Walter Mayeriga, kes on igasuguseid sidemeid sakslasega eitanud. Mayer oli osaline ka 2002. aasta Salt Lake City ja 2006. aasta Torino olümpiamängude ajal lahvatanud Austria dopinguskandaalides. Teadaolevalt kandis dopingusüsteemis tähtsat rolli veel ka Horvaatia kergejõustikutreener Dario Nemec, kes teadis väga hästi, kuidas asjad mustal turul töötavad ning millises koguses tuleb keelatuid aineid tarbida, et dopinguproovidest valemäng välja ei tuleks.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: