Kärp palus Rahvusvaheliselt Suusaliidult kergemat karistust, FIS nõustus

Rahvusvaheline Suusaliit FIS avaldas kolmapäeval kokkuvõtte veredopingu tarvitamist tunnistanud Algo Kärbi suhtes langetatud otsuse kohta, millest selgub, et Eesti suusataja oli palunud ülestunnistuse ja koostöö eest kergemat karistust.

Algo Kärp tunnistas veredopingu tarvitamist omal initsiatiivil 4. märtsil, 2019. Sama aasta veebruaris oli suusaalade MM-il alguse saanud Seefeldi dopinguskandaal, kus Austria politsei pidas kinni Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu, kellele Mati Alaver oli edastanud dopingut vahendanud Saksa spordiarsti Mark Schmidti kontaktid.

Kärp tunnistas tema suhtes algatatud FIS-i uurimise käigus, et jõi võistluste järel suurtes kogustes soolavett ja kasutas albumiini, varjamaks keelatud ainete tarvitamist. Samuti keelatud võttena tehti Eesti suusatajale insuliinravi.

FIS-i kokkuvõttest selgub, et mullu detsembris palus Kärp FIS-il oma vabatahtliku koostöö eest uurijatega kergemat karistust. Võttes arvesse Kärbi omapoolset ülestunnistust ja koostööd, vähendas Rahvusvaheline Suusaliit tema karistust aasta ja kuue kuu võrra. 6. märtsil 2019. aastal alanud ajutine võistluskeeld arvestatakse karistusest maha ja nii kehtib Kärbi võistluskeeld 5. septembrini, 2021.

20. jaanuaril langetatud otsuse kohaselt tühistatakse veel ka kõik Kärbi tulemused pärast 2017. aasta 22. veebruari, sealhulgas tema 2018. aasta PyeongChangi taliolümpiamängude 50 km klassikasõidu 16. koht.

Rahvusvahelise Suusaliidu otsus Algo Kärbi kohta:

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: