Kelk Tartu maratoni täismahus läbiviimisest: olen realist, see on võimalik

Täna täpselt 60 aastat tagasi peeti esimest korda Tartu maratoni, kui 200 suusatajat läbisid distantsi Tartust Käärikule. Selleaastase maratonini jääb kuu aega, kuid lumekatet põhitrassil ei ole.

Hommikul Tartu Raekoja platsile kogunenud maratoniveteranid meenutasid, et 1960. aasta 16. jaanuari hommikul, kui Emajõe jäält anti start esimesele Tartu maratonile, oli väljas karge külm. 60 aastat hiljem tuleb aga tõdeda, et mingit garantiid maratoni toimumisele anda ei saa.

Peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul on praegu kõige tõsisemalt laual variant, et sarnaselt 2017. aastaga peetakse ikooniline suusasõit Otepääl kuuekilomeetrilisel kunstlumeringil. Kuu aega enne starti ei välista Kelk siiski originaaltrassil toimuvat võistlust.

"Olen realist. See on võimalik ajalises perspektiivis ja see on võimalik ajaloolises perspektiivis tagasi vaadates, mis on juhtunud. Aga me kindlasti ei looda selle peale ja ei raja sellele suuri plaane," rääkis maratoni peakorraldaja Indrek Kelk intervjuus ERR-ile.

Praeguse seisuga on üritusele registreerunud kolm tuhat suusasõpra. Lõpliku otsuse, kas ja millisel kujul maraton peetakse, võivad korraldajad langetada viimase nädala sees, hiljemalt teisipäeval.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: