Norralastega treeniv Alusalu: selline tunne, et ei teadnud uisutamisest enne mitte midagi

{{1566907680000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Pyeongchangi taliolümpiamängudel kiiruisutamise ühisstardiga sõidus neljanda koha saavutanud Saskia Alusalu läheb uuele hooajale vastu uue suursponsoriga. Ehituskontserni Nordecon toel jätkab Alusalu treenimist Norra koondisega, mis Eesti kiiruisutaja sõnul annab talle palju juurde.

"Kõige toredam on see, et mu tugi on kindlam. Ma tunnen ennast rohkem tiimina ja ma saan keskenduda sellele, milles mina hea olen ja mida ma kõige rohkem teha tahan," kommenteeris Alusalu uut sponsorlepingut ERR-ile. "Nii nagu mina pole valmis, pole ka eelarvel lõplikku piiri. See annab mulle praegu kindluse, et saan julgelt Norra tiimiga treenida."

"Koostöö [Norra koondisega] on väga hästi sujunud. Tunnen, et olen ka nende jaoks vajalik ja see on päris tore. Esimene laager oli Itaalias rattalaager ja pärast seda olime viis nädalat Hollandis jäälaagris. Siis olin paar päeva kodus ja siis jälle paar nädalat Norras jäälaagris. Praegu ongi kergem nädal ja saan lisaks treeningutele tegeleda ka muude asjadega. Juba selle nädala lõpus sõidan Portugali järgmisesse treeninglaagrisse."

Norra tiimiga treenimine annab Alusalu sõnul talle palju juurde, sest tegevus on süstemaatilisem. "Kõige suurem erinevus on see, et kõik on professionaalsem ja ma saan enda tegevustes kindlam olla. Loomulikult on treeningkavas muutusi, aga iga nädala lõpus saadan ma tagasi oma treeningkava kõikide oma numbritega, enesetunnetega ja andmetega. Mul on hea meel selle professionaalsuse üle."

"Loomulikult ma annan endast kõik, et kõik läheks nii, nagu ma tahan, aga vähemalt nüüd ma tean, et kui kõik on kirjas, siis on mul teadmine, mida ma muutma peaks. Kõige põnevam on olnud see, et ma saan aru, et on veel nii palju, mida ma ei tea. See annab mulle nii palju motivatsiooni juurde, kui ma saan aru, et mul on veel palju õppida. Kui mulle on alati tundunud, et ma tean uisutamisest kõike, siis nüüd mul on selline tunne, et ma ei teadnud tegelikult mitte midagi ja see on äge."

Kiiruisutamise uus hooaega algab novembris Valgevenes ning selleks ajaks loodab Alusalu parandada eelkõige oma tehnikat. "Mu distantsides ei ole midagi muutunud. Peamised eesmärgid on endiselt on 3000 m ja ühisstardist sõitudes. Ausalt öeldes, mille kallal kõige rohkem vaeva olen näinud, on see, et uisutama õppida, sest praegu mulle tundub, et ma päris täpselt ei osanud. Eesmärkideks on alati see, et olla parem ja kiirem ning igas stardis on ainus asi, mis ma teha saan, on anda endast maksimum. Loomulikult ma tahan medalit, aga ma ei saa seda lubada, et millal või kuidas see juhtub."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: