Nadal loovutas veerandfinaalis vaid kolm geimi ({{commentsTotal}})

Rafael Nadal
Rafael Nadal Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Meeste tennise Masters-sarja turniiril Madridis jõudis viimasena nelja parema sekka liivaväljakute kuningaks kutsutav hispaanlane Rafael Nadal.

Veerandfinaalis alistas Nadal (ATP 2.) pisut üle tunni kestnud kohtumises kindlalt 6:1, 6:2 šveitslase Stan Wawrinka (ATP 34.), seejuures kaotas Nadal enda servil kogu mängu peale vaid seitse punkti.

See on Nadalile 11. kord Madridi Mastersil poolfinaali jõuda, varasemast kümnest korrast kaheksal on ta pääsenud edasi finaali.

Seekordses poolfinaalis läheb Nadal vastamisi noore Kreeka tähe Stefanos Tsitsipasega (ATP 9.), kes sai kaks tundi ja kümme minutit kestnud matšis 7:5, 3:6, 6:2 jagu maailma neljandast reketist Alexander Zverevist.

Tsitsipas ja Nadal on varem omavahel mänginud kolmel korral ja seni pole Tsitsipas veel võidurõõmu maitsta saanud.

Teises poolfinaalis kohtuvad Marin Cilicilt loobumisvõidu saanud maailma esireket Novak Djokovic ja edetabelis viiendal real paiknev austerlane Dominic Thiem, kes sai kahetunnises mängus 3:6, 7:6 (11), 6:4 jagu kolmeaastase vaheaja järel liival mänginud Roger Federerist (ATP 3.).

Djokovic ja Thiem on omavahel mänginud seitsmel korral ja Djokovic juhib mängudega 5:2.

Poolfinalistide puhul tasub mainida, et tegemist on sel hooajal esimese ATP turniiriga, kus kõik poolfinaali jõudnud mängijad kuuluvad edetabelis esikümnesse.