Levandi: supertalent on Nykäneni kohta vähe öeldud - ta oli geenius

Foto: ERR

Koos Matti Nykäneniga Calgary olümpiamängudel osalenud kahevõistleja Allar Levandi nimetas ööl vastu tänast surnud soomlast otsesõnu geeniuseks.

"Supertalent" on tema kohta suhteliselt vähe öeldud. Aga geeniuste elu ongi keeruline," lausus Levandi intervjuus ETV saatele "Ringvaade".

Mis teeb temast geeniuse? "Kui sa küsid geeniuse käest, mis on sinu geeniuse retsept, siis keegi ei oska seda öelda. Ta lihtsalt on selline. Ta lihtsalt hüppas ja tal tuligi kõik nii hästi välja."

"Kui nüüd vaatan tema hüpet, siis mina võin öelda, et tal on ülihea tasakaalutunne," jätkas Calgarys ise pronksmedali võitnud Levandi. "Ta sõidab otsale peale sellises asendis, kus on väga kerge välja tõugata. Kõik üritasid sinnapoole, tema suutis seda teha!"

Levandi sõnul ei saa Nykäneni puhul rääkida siiski ainult talendist. "Spordis nagu ka muudel aladel - kellele on palju antud, see peab ka ise rohkem juurde pingutama - siis ta saavutabki selle, kus on teistest peajagu üle. Kindlasti tegi ta ka kõvasti tööd - see ongi üks osa geniaalsusest."

Levandi lisas, et Nykäneni-sugused isikud ongi hästi haavatavad. "Ta on hästi üksi. Ta on ühes maailmas, mida ta teeb väga hästi ja kui tõstad ta tavaellu, siis ta on abitum kui väike laps. Ülemaailmsetele geeniustele peaks oma saare ehitama, kus nad saavad olla oma geniaalsuses, aplausis, lilledes ja fanfaarides edasi," leidis endine kahevõistleja.

"Kui võtame kunsti või muusika, siis võivad olla tõusud või mõõnad, aga sport lõppebki ära. Siis ütled, et tere maailm - võtke mind vastu! Ja siis sa ei oskagi midagi teha, sest paratamatult sport tahab samamoodi pühendumist ja sa lihtsalt ei jõua teha kõike. Et õppida tisleri või sekretär-masinakirjutaja amet selgeks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: