Aigro treener: nüüd ei ole aeg alla anda, me läheme läbi seina

Artti Aigro ei ole suusahüppajate Nelja hüppemäe turnee kahe esimese osavõistlusega veel teise vooru ehk 30 parema sekka pääsenud, tema soomlasest treeneri Janne Väätäineni sõnul tuleb pea püsti hoida ning edasi võidelda.

Janne, turnee esimene pool on läbi, kuidas sellega võib rahule jääda?

Kahtlemata on Arttil raske. Ta võitleb. On olnud väga keeruline, aga nüüd ei ole aeg alla anda. Läheme läbi seina ja leiame viisi, kuidas ta saab pärast turneed või vähemalt hiljem sel aastal rahulolu tunda.

Mis on peamine põhjus, miks Arttil praegu raske on?

Ma arvan, et talle on pandud palju ootusi. Ta on meiega nüüd olnud kaks ja pool aastat ning selle aja jooksul oleme pingevabas keskkonnas näinud suurt arengut, aga kui võistlused tulevad, ei ole lihtne häid esitusi teha. Sel aastal on MK-sari väga kõrgetasemeline ja kõigil on raske edukas olla. Ta tahab nii väga edu, nii enda kui Eesti inimeste jaoks. Selline on vaimne kasvutee, varem või hiljem see töötab.

Nüüd ootavad ees Innsbruck ja Bischofshofen. Viimasel neljal korral pole Aigro nendel mägedel punkte kogunud, samas oli ta kontinentaalkarikasarja raames Bischofshofenis kolmas. See mägi peaks talle sobima?

Ma ei näe, et ükski Nelja hüppemäe turnee mägi ei peaks talle sobima. Siit edasi ei lähe asjad halvemaks - tean, et ta on alati Bischofshofenit nautinud ja seal häid tulemusi näidanud. Läheme lihtsalt ja naudime, atmosfäär on väga hea olnud. See on rõõmuhetk, teeme ära!

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: