Ka Venemaa uisutajaid ei lubata rahvusvahelistele võistlustele

Anna Štšerbakova
Anna Štšerbakova Autor/allikas: SCANPIX/CHINE NOUVELLE/SIPA

Seoses Venemaa kallaletungiga Ukrainale on üha rohkem rahvusvahelisi spordialaliite määranud osalemiskeelu venelastele ja ka valgevenelastele. Nüüd teatas ka Rahvusvaheline Uisuliit (ISU), et Venemaa ja Valgevene uisutajad pole määramata ajaks rahvusvahelistele võistlustele lubatud, mis tähendab, et mitmed medalisoosikud jäävad kõrvale märtsi lõpus peetavatest iluuisutamise maailmameistrivõistlustest.

"ISU nõukogu väljendab jätkuvalt selles konfliktis solidaarsust Ukrainale ja meie mõtted on Ukraina ja selle rahvaga. Toetame Ukraina iluuisutajaid ja kiiruisutajaid," seisis ISU avalduses. "Kaalusime hoolikalt rahvusvahelise olümpiakomitee soovitust ja ka teiste riikide alaliitude soovi keelata Venemaa ja Valgevene sportlastel ning ametnikel rahvusvahelistel võistlustel osalemine."

"Seetõttu otsustas nõukogu praegusest hetkest määramata ajani keelata Venemaa ja Valgevene sportlastel rahvusvahelistel ISU võistlustel, sealhulgas tiitlivõistlustel osalemise. Sama kehtib ka nende riikide ametnike kohta. ISU nõukogu jälgib pingsalt Ukrainas toimuvat ning astub vajadusel lisasamme."

ISU otsus tähendab, et 23. märtsil Prantsusmaal Montpellier's algavatelt maailmameistrivõistlustelt jäävad eemale mitmed medalisoosikud, teiste seas ka näiteks värske olümpiavõitja Anna Štšerbakova.

Kiiruisutamises on sel hooajal veel kavas sprindi MM ja MK-finaaletapp, lühirajauisutamises nii juunioride kui täiskasvanute MM.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: