Pevkur võrkpalli MM-i Venemaale jätmisest: usun, et otsus vaadatakse ringi

Kui paljud rahvusvahelised spordivõistlused on Venemaalt juba ära võetud, siis sügisest meeste võrkpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiri mitte. Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur oli mõne päeva eest rahvusvahelise võrkpalliföderatsiooni peasekretäriga ühenduses ja edastas oma seisukoha nii telefonitsi kui kirjalikult.

"Loomulikult ei peaks võrkpalli MM sügisel Venemaal toimuma. See ei ole praeguses olukorras kuidagi vastuvõetav ja rahvusvaheline kogukond on selgelt oma sõna ka siin öelnud," lausus Pevkur ERR-ile.

Miks ei ole otsust tulnud? "Eks ühest küljest võib mõelda selle peale, et need sündmused on arenenud tõesti väga-väga kiiresti. Teisest küljest - eks seal tuleb näha ka seda, et Venemaa on investeerinud selle MM-i korraldamisse väga suure hulga raha," vastas Pevkur.

"Nii korraldusõiguse tasu maksmise eest, mis ulatub miljonitesse ja miljonitesse. Teisest küljest, juba need ettevalmistused, mis on tehtud, on üsna märkimisväärsed. Aga minu arvates praegu ei ole küsimus selles, kui suured on makstud tasud Venemaa poolt rahvusvahelisele alaliidule või kui suured on tehtud ettevalmistused."

"Mina usun, et rahvusvaheline alaliit veel vaatab selle otsuse ümber. Ja ma siiralt loodan, et nad mõistavad, et isegi, kui mingil segasel põhjusel nad jätaksid selle MM-i korraldusõiguse Venemaale, siis väga paljud koondised kas ei läheks või mängijad ei läheks," jätkas Pevkur.

"Näiteks täna [laupäeval] just natuke aega tagasi sain ma kirja Poola alaliidult, kus poolakad ütlevad, et nemad ei näe võimalust Venemaaga edasi mängida."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: