Kontaveit jõudis WTA 1000 turniiri poolfinaali

{{1645716060000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Anett Kontaveit (WTA 7.) alistas Dohas peetaval WTA kõrgeima tasemega tenniseturniiri (WTA 1000) veerandfinaalis tuneeslanna Ons Jabeuri (WTA 10.) 6:4, 6:1 ja pääses esimest korda pärast 2019. aasta Miamit sellise tasemega turniiril poolfinaali.

Esimeses setis oli Kontaveidil teises geimis kolm murdepalli ja neljandas veel üks, kuid eestlanna jättis need kasutamata. Alles seisul 5:4 võttis ta vastase pallingugeimi nulliga ehk võitis avaseti 6:4.

Teises setis asus Kontaveit juhtima 3:0, kuigi Jabeuril oli kolmandas geimis võimalus tagasi murda. Järgmise geimi suutis Jabeur pingutustega endal hoida, aga järgnevalt võitis Kontaveit taas kolm geimi järjest, realiseerides kohe esimese matšpalli.

Eestlanna servinäitajad olid selgelt paremad: tema esimene serv õnnestus 65-protsendiliselt, esimeselt servilt teenis ta 75 ja teiselt isegi rohkem ehk 76 protsenti punktidest. Jabeuril olid samad näitajad 54, 55 ja 44 protsenti.

Kontaveit ja Jabeur on varem omavahel kohtunud viiel korral ning kolm neist on võitnud tuneeslanna. Viimati kohtuti eelmisel kuul Sydneys toimunud WTA 500 kategooria turniiril, kui Jabeur jättis kohtumise alaseljavigastuse pooleli ja Kontaveit sai loobumisvõidu.

Nelja parema hulgas ootab Kontaveiti lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 13.)