Peng Shuai kinnitas taas, et teda pole seksuaalselt ahistatud

Peng Shuai
Peng Shuai Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Hiina tennisetäht Peng Shuai kohtus Pekingi taliolümpiamängudel Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendi Thomas Bachiga ning kinnitas taas, et teda pole seksuaalselt ahistatud.

Paarismängu endine maailma esinumber Peng Shuai teatas novembri alguses Hiina sotsiaalmeediaplatvormil Weibo, et endine Hiina asepeaminister Gaoli Zhang sundis teda endaga seksuaalvahekorda, millele järgnes hiljem konsensuslik suhe. Pengi postitus eemaldati kiiresti ning hiinlanna kadus pärast postituse avaldamist nädalateks avalikkuse eest, mistõttu hakati tema heaolu pärast muretsema.

ROK avaldas emaspäeval pressiteate, mis kirjeldas Peng Shuai kohtumist Thomas Bachi ja endise ROK-i sportlaskomisjoni esimehe Kirsty Coventryga.

"Peng Shuai informeeris presidenti, et ta külastab järgnevatel päevadel mitmeid Pekingi taliolümpia võistlusi. Samal õhtul käis ta koos Kirsty Coventryga vaatamas kurlingu segapaarismängu Hiina ja Norra vahel," seisis ROK-i pressiteates.

"Õhtusöögi jooksul rääkisid nad kolmekesi oma olümpiamängude kogemustest ning Peng Shuai väljendas oma pettumust Tokyo olümpiale mitte pääsemise osas. Samuti väljendas ta soovi reisida pärast koroonapandeemiat Euroopasse. ROK-i president kutsus teda ROK-i kontorit ja olümpiamuuseumit külastama."

Peng andis usutluse ka Prantsusmaa väljaandele L'Equipe, milles rõhutas, et otsustas ise palju furoori tekitanud postituse ära kustutada ning märkis, et tema esialgset avaldust mõisteti valesti.

"Seksuaalne ahistamine? Ma pole kunagi öelnud, et keegi oleks mind kuidagi seksuaalselt ahistanud. Sellele postitusele järgnes palju arusaamatusi. Ma soovin, et selle postituse mõtte üle enam ei arutataks," rääkis Peng.

Samuti kinnitas tennisist, et vahepeal ei kadunud ta kuskile. "Ma ei kadunud pärast postituse avaldamist kuskile. Väga paljud inimesed saatsid mulle sõnumeid ja nii paljudele sõnumitele oli lihtsalt võimatu vastata. Ma olen oma lähedastega alati tihedalt suhelnud ning rääkisin ka WTA (naiste profitennise katuseorganisatsioon) esindajatega," lisas Peng.

WTA teatas detsembris, et otsustas Peng Shuai juhtumi tõttu vähemalt 2022. aastaks Hiina turniiridest loobuda.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: