Federer alistas oskuslikult maailma 47. reketi ja pääses edasi

Roger Federer. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

20-kordne suure slämmi turniiri võitja ja maailma edetabelis kaheksandal kohal asetsev Roger Federer pääses Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistlustel kolmandasse ringi, kui alistas neljapäeval horvaat Marin Cilici (ATP 47.) 6:2, 2:6, 7:6, 6:2.

Esimese geimivõidu sai teise ringi kohtumises Cilic, aga seejärel võitis Federer viis järjestikust geimi ning pärast veel üht horvaadi geimivõitu kindlustas Federer 6:2 setivõidu. Teises setis sai Cilic hea alguse ning võitis esimesed kolm geimi ja loovutas siis šveitslasele kõigest kaks geimi ja realiseeris 6:2 setivõidu.

Tasavägises kolmandas setis sai esmalt Federer 1:3 ette, kuid seejärel viigistas Cilic mängu, minnes isegi 4:3 ette. Siis vahetasid mehed geimivõite, kuni Federer lõpuks kiires lõppmängus 7:4 võiduga seti võitis. Neljas sett sai otsustavaks, kui šveitslasest vanameister võitis kolm järjestikust geimi ja hoidis seejärel horvaati kindlas kauguses, et realiseerida 6:2 seti- ja matšivõit.

Federeri arvele jäi 16 ässa Cilici 12 vastu. Šveitslane oli aga kindlam topeltvigade arvestuses, mida mängu jooksul ainult ühe sooritas. Cilic aga tegi üle kahe ja poole tunni kestnud mängus kuus topeltviga.

Federer kohtub kolmandas ringis sakslase Dominik Koepferiga (ATP 59.), kes sai enda teise ringi kohtumises jagu ameeriklasest Taylor Fritzist. Federer ja Koepfer varasemalt kohtunud ei ole.

Toimetaja: Kristjan Kallaste