Viienda asetusega Svitolina langes Roomas konkurentsist

Elina Svitolina Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Kõrgeima kategooria WTA tenniseturniiril Roomas langes laupäeval konkurentsist viiendana asetatud maailma kuues reket Elina Svitolina, kes jäi veerandfinaalis 2:6, 5:7 alla Iga Swiatekile (WTA 15.).

Tund ja 38 minutit väldanud matši avasetis läks 19-aastane poolatar Swiatek kiirelt 3:0 juhtima, murdes seitse aastat vanema Svitolina servi. Ukraina esinumber suutis küll seejärel kahel korral kaotusseisu kahele geimipunktile vähendada, aga lõppsõna jäi Swiatekile, kes kindlustas kolmanda settpalliga 6:2 võidu.

Kohtumise üle tunni kestnud teine sett osutus märksa tasavägisemaks. Sel korral läks Svitolina 2:1 juhtima, aga jäi siis 2:4 taha. Maailma viies reket viigistas veel kahel korral seisu, aga viimased kaks geimi kuulusid sellegipoolest Swiatekile, kes kindlustas koha nelja parema hulgas.

Poolfinaalis kohtub 15. asetusega Swiatek 17-aastase ameeriklanna Coco Gauffiga (WTA 35.), kes sai kaheksa parema hulgas maailma esinumbrilt Ashleigh Bartylt loobumisvõidu.