Esireketilt revanši saanud Sabalenka võitis karjääri esimese liivaturniiri

Arina Sabalenka. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Madridis peetud kõrgetasemelise tenniseturniiri finaalis alistas valgevenelanna Arina Sabalenka maailma esireketi Ashleigh Barty 6:0, 3:6, 6:4.

Maailma edetabelis seitsmendal kohal asetsev Sabalenka alustas finaalis suurepäraselt ja võitis esimese seti Barty vastu lausa 6:0. Valgevenelanna võitis kõikidest setis saadud 40-st punktist 27.

Liivaväljakutel 16-mängulisel võiduseerial olev Barty vastas teises setis hästi ning läks ette 2:0. Sabalenka seejärel viigistas, kuid austraallanna murdis taas Sabalenka servi ning võitis teise seti 6:3.

Kolmas set kulges tasavägiselt ning mõlemad mängijad võitsid oma servigeimid. Sabalenka ning Barty vahetasid geimivõite kuni seisuni 4:4, mil valgevenelanna murdis Barty servi ja võitis järgneva geimi, et realiseerida 6:4 setivõit.

Sabalenka lõi mängu jooksul üheksa ässa ning tegi kolm topeltviga. Barty arvele jäi kolm ässa ning kaks topeltviga.

Sabalenka jaoks on Madridi turniirivõit tema karjääri kümnes, aga esimene liivaväljakutel. Valgevenelanna tõuseb esmaspäeval maailma edetabelis seitsmendalt kohalt neljandale. Ühtlasi sai Sabalenka ka revanši, sest oli Bartyle kaotanud aprilli lõpus Stuttgardis toimunud turniiri finaalis.

Toimetaja: Kristjan Kallaste