Kontaveit pidi Madridis Sakkari paremust tunnistama

{{1619937600000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) langes Hispaanias Madridis peetaval kõrgeima taseme WTA tenniseturniiril teises ringis konkurentsist välja, jäädes 3:6, 1:6 alla turniiril 16. asetatud kreeklanna Maria Sakkarile (WTA 19.).

Kohtumine kestis tund aega.

Avasetis pidi Kontaveit kohe esimeses geimis murdepalli päästma ning seejärel jagus võrdset mängu seisuni 3:3, kui Kontaveit kaotas nulliga enda pallingugeimi. Sakkari võitis koguni 14 punkti järjest ja avaseti 6:3.

Teises setis oli Kontaveidil avageimis kaks murdepalli, aga tal ei õnnestunud neid kätte saada ja hoopis Sakkari murdis järgmises geimis eestlanna servi ning võitis siis taas enda pallingugeimi nulliga, asudes 3:0 juhtima. Seejärel hoidis Kontaveit servi, kuid järgmised kolm geimi võitis taas Sakkari, võites seti kindlalt 6:1.

Mõlemad said kirja ühe ässa ja ühe topeltvea ning mõlema esimese servi õnnestumisprotsent oli 64, kuid Sakkari võitis enda esimeselt servilt 88 ja Kontaveit vaid 50 protsenti punktidest. Ametliku statistika järgi teenis Sakkari äralöökidest kümme ja Kontaveit neli punkti, lihtvigu kogunes eestlannal 12 ja kreeklannal seitse. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 31 ja Sakkari 58.

Sakkari realiseeris seitsmest murdevõimalusest neli, Kontaveidil oli kaks murdepalli, mida tal ei õnnestunud ära kasutada.

Järgmisena osaleb Kontaveit kõrgeima kategooria WTA turniiril Roomas, mis algab 10. mail.

Enne mängu:

Kontaveit alistas Madridis avaringis heitlikus mängus 7:6 (4), 7:5 serblanna Nina Stojanovici (WTA 88.), Sakkari sai 0:6, 6:1, 6:4 jagu ameeriklanna Amanda Anisimovast (WTA 38.). Mõlemas mängus oli rohkelt servimurdeid, nii Sakkari kui Kontaveit kaotasid kuuel korral enda pallingugeimi. "Kindlasti ei olnud ma rahul oma serviga. Tundus, et esimene serv ei läinud üldse väljakusse. Kuidagi ärev oli see olek väljaku peal ja ma ei tundnud end väga mugavalt," tunnistas Kontaveit pärast avamängu.

25-aastased Kontaveit ja Sakkari on varem omavahel kaheksal korral mänginud ja seis on 4:4. Viimati olid nad vastamisi tänavuste Austraalia lahtiste eelturniiril, kus Kontaveit jäi poolfinaalis peale 2:6, 6:3, 11:9 (mängu kiires lõppmängus – toim).

"Ta (Sakkari - toim.) tegi Miamis väga hea turniiri. Meil on alati tasavägised heitlused, kord võidab üks, kord teine. Kindlasti tahab ta viimase matši eest revanši, aga samamoodi tahan ka mina võita," sõnas Kontaveit.

Liival on nad varem mänginud kahel korral ja mõlemal on kirjas üks võit. Viimati olid nad liivaturniiril vastamisi kaks aastat tagasi Roomas, kus Sakkari sai 6:3, 6:2 võidu.

Matši võitja läheb kolmandas ringis vastamisi maailma teise reketi, jaapanlanna Naomi Osaka ja tšehhitari Karolina Muchova (WTA 20.) vahelise kohtumise võitjaga.