MK-sarja viimasel etapil võidutses Geiger, kristallgloobus Granerudile

Sloveenias Planica lennumäel pandi pühapäeval punkt suusahüppajate maailma karika sarjale. Viimase etapi võitis Karl Geiger, MK-sarja üldvõitjaks krooniti Halvor Egner Granerud.
Geiger hüppas viimasel etapil 231 ja 232,5 meetri kaugusele, mis andis sakslasele 459,3 punkti. See oli piisav üheksanda MK-etapi võitmiseks. Teise koha sai Ryoyu Kobayashi (242 ja 217 m; 452,4 p) ja kolmanda põlvevigastusega maadlev Markus Eisenbichler (231 ja 230 m; 447,9 p). Eestlasi stardis ei olnud.
Enne individuaalset võistlust peeti Planica lennumäel ka meeskonnavõistlus, mis pidi algselt olema kavas laupäeval, kuid lükati tugeva tuule tõttu edasi. Võitjad selgitati sedapuhku välja kohe esimese hüppe järel. Esimese koha pälvis Saksamaa nelik Pius Paschke, Constantin Schmid, Markus Eisenbichler ja Karl Geiger, kes kogusid 819,5 punkti. Teise koha sai Jaapan (Naoki Nakamura, Junshiro Kobayashi, Yukiya Sato, Ryoyu Kobayashi; 810 p) ja kolmanda Austria (Daniel Huber, Markus Schiffner, Stefan Kraft, Michael Hayböck; 788,9 p).
MK-sarja üldvõitjaks tuli 1572 punktiga Halvor Egner Granerud, kes kindlustas esikoha juba mõned nädalad tagasi. Norralane teenis tänavu 11 MK-etapivõitu. Markus Eisenbichler sai 1190 silmaga teise ja Kamil Stoch 955 punktiga kolmanda koha. Eestlastest sai Artti Aigro 43. koha, kogudes 63 punkti.
Meeskondlikult pälvis MK-sarjas esikoha Norra koondis, edestades Poolat ja Saksamaad.
Toimetaja: Liisi Alamaa