Null-kaks taha jäänud Tsitsipas lõpetas Nadali teekonna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Stefanos Tsitsipas - Rafael Nadal Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Tennise Austraalia lahtiste meesüksikmängu poolfinaali pääses viimasena kreeklane Stefanos Tsitsipas (ATP 6.), kes oli enam kui neli tundi kestnud kohtumises üle Rafael Nadalist (ATP 2.) 3:6, 2:6, 7:6 (7:4), 6:4, 7:5.

Kaks esimest setti kukkusid suhteliselt lihtsalt Nadalile, aga seejärel pilt muutus. Kolmas sett läks kiiresse lõppmängu, kus Tsitsipas sai seisult 3:3 kolm punkti järjest ja see otsustas seti saatuse.

Neljandas setis oli kreeklasel kolm murdepalli, aga mäng püsis tasa kuni üheksanda geimini, kui tal õnnestus viimaks Nadali palling murda, minna ette 5:4 ja võita sett 6:4.

Viiendas geimis hoidsid taas mõlemad hästi oma servi ja seisuni 5:5 ei teeninud kumbki ainsatki murdepalli. Siis võitis kreeklane Nadali pallingugeimi kuivalt ja sai hakata servima matšivõidule.

Järgnevas geimis ei tulnud võit aga lihtsalt, sest Tsitsipas jäi taha 0:30, sai küll järele, raiskas kaks matšpalli, andis Nadalile murdevõimaluse ja realiseeris siis kolmanda matšpalli.

Varem on Nadalist null-kaks kaotusseisust jagu saanud vaid šveitslane Roger Federer (Miami turniiril 2005) ja itaallane Fabio Fognini (USA lahtistel 2015).

Poolfinaalis ootab kolmandat korda suure slämmi turniiril nii kaugele jõudnud Tsitsipast venelane Daniil Medvedev, kes oli varasemas kohtumises üle kaasmaalasest Andrei Rubljovist 7:5, 6:3, 6:2.

Teise finalisti selgitavad maailma esireket Novak Djokovic ja üllataja Aslan Karatsev.