24-aastane venelane alistas esmakordselt Nadali ja jõudis finaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rafael Nadal ja Daniil Medvedev aastalõputurniiri poolfinaali järel
Rafael Nadal ja Daniil Medvedev aastalõputurniiri poolfinaali järel Autor/allikas: SCANPIX/Xinhua via ZUMA Press

Austerlase Dominic Thiemiga (ATP 3.) kohtub ATP aastalõputurniiri finaalis venelane Daniil Medvedev (ATP 4.), kes sai laupäeva õhtul jagu Rafael Nadalist (ATP 2.) tulemusega 3:6, 7:6 (4), 6:3.

Nadal, kes pole kordagi aastalõputurniiril võidutsenud, kuid jõudnud 2010. ja 2013. aastal finaali, pidi tänavu tunnistama Medvedevi paremust kahe tunni ja 38 minuti järel ning kustutama unistuse ihaldatud trofee kätte saada. Seejuures ei olnud Medvedev varem 20-kordsest suure slämmi turniiri võitjast jagu saanud.

24-aastane Medvedev jättis avasetis seisul 1:1 kasutamata kolm murdevõimalust. Nadal seevastu 4:3 eduseisult ei eksinud, võites kolm geimi järjest. Teises setis rebis Medvedev 3:0 ette, seejärel viigistas Nadal seisu 4:4-le, murdis vastase pallingu ja asus juhtima. Venelane ei andnud alla ja viis seti kiiresse lõppmängu, mille kallutas lõpuks enda kasuks. Kolmandas setis võitis Medvedev seisult 3:3 kolm geimi järjest, millega pääses finaali. Viimati mängis venelane aastalõputurniiri finaalis 2009. aastal, mil Nikolai Davõdenko sai pea kohale tõsta esikoha karika.

Finaalmatš Thiemi, kes sai poolfinaalis jagu maailma esinumbrist Novak Djokovicist, ja Medvedevi vahel peetakse pühapäeva õhtul.