Kõik maailma esikolmiku mängijad alistanud Medvedev võitis finaalturniiri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev Autor/allikas: SCANPIX/AP

Meeste tennise aastalõputurniiri võitis esmakordselt venelane Daniil Medvedev, kes alistas finaalis 4:6, 7:6 (2), 6:4 maailma kolmanda reketi Dominic Thiemi.

Avaseti viiendas geimis austerlasel murda lubanud maailma neljas reket viis teise seti otsustavasse lõppmängu, kus võitis 0:2 kaotusseisust kõik järgnevad seitse punkti. Otsustavas setis murdis venelane omakorda viiendas geimis ja võitis kogu kohtumise kahe tunni ja 44 minuti järel.

Medvedevist sai Nikolai Davõdenko järel teine venelane, kes ATP finaalturniiril võidutsenud. Londonis alistas Medvedev kõik kolm maailma edetabeli esikolmikusse kuuluvat mängijat (Novak Djokovici, Rafael Nadali ja finaalis Thiemi), enne teda on ühel turniiril sama saavutusega hakkama saanud vaid kaks tennisisti (David Nalbandian Madridis ja Djokovic Montrealis, mõlemad 2007. aastal).

Mullusel finaalturniiril kõik kolm alagrupimängu kaotanud venelane võitis seekord kõik viis matši. "Milline mäng! See oli üks mu karjääri parimaid võite, kolm setti suurepärase mängija vastu," sõnas Medvedev pärast triumfi.

"Loomulikult olen pettunud, kuid samal ajal uhke kõigi oma selle nädala saavutuste üle. Daniil võitis teenitult, see oli suurepärane mäng," sõnas austerlane.