Spordikohus lükkas Andrus Veerpalu kaebuse tagasi, selgus Austria kohtuistungi aeg

Andrus Veerpalu
Andrus Veerpalu Autor/allikas: ERR

Rahvusvaheline spordikohus (CAS) lükkas tagasi kahekordse murdmaasuusatamise olümpiavõitja Andrus Veerpalu protesti talle 31. jaanuaril rahvusvahelise suusaliidu (FIS) poolt määratud ajutise juhendamiskeelu kohta.

Šveitsis Lausanne'is asuv spordikohus kinnitas täna Delfile ja Eesti Päevalehele, et otsus kohtuasjas CAS 2020/A/6781 "Andrus Veerpalu vs Rahvusvaheline Suusaliit (FIS)" väljastati 21. juulil 2020.

"Apellatsioon lükati tagasi ja FIS-i sõltumatu antidopingu delegaadi poolt 31. jaanuaril 2020 tehtud resolutsioon kinnitati. Ajutine keeld, mis määrati Andrus Veerpalule 28. septembril 2019, jäi kehtima," ütles CAS-i pressiesindaja Katy Hogg.

Ühtlasi on selgunud spordipettusele kaasa aitamises süüdistatava Andrus Veerpalu kohtuistungi aeg. Süüdistuse kohaselt 2019. aasta veebruaris Seefeldi MM-i ajal ühel sportlasel ja dopinguarstil oma toas veredopinguga tegeleda lubanud Veerpalu peab Innsbrucki regionaalkohtusse ilmuma 16. novembril.

Veerpalu vanim poeg Andreas, kes koos Karel Tammjärve, kasahhi Aleksei Poltoranini ja veel kahe Austria suusatajaga MM-i ajal politsei poolt vahistati, astub kohtu ette 8. oktoobril. Innsbrucki kohtust öeldi Delfile, et kohtuniku kinnitusel on Andreas Veerpalu ka isiklikult kohtusse ilmumas, küll aga pole veel teada, kas Innsbrucki tuleb oma kohtuistungi ajaks Andrus Veerpalu.

Augustis rääkis Innsbrucki prokuratuuri esindaja Thomas William väljaandele Tiroler Tageszeitung, et pole sugugi kindel, kas spordipettuses süüdistatavad Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv (kohtuistungi aega pole veel teada) Austriasse kohale ilmuvad.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: