Saar alistas Tamperes esimese asetusega mängija ({{commentsTotal}})

Katriin Saar
Katriin Saar Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Eelmisel nädalal Merko Estonian Openil osalenud mitmed naistennisistid suundusid Tamperesse järgmisele World Tour Tennis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniirile.

Kvalifikatsioonist alustasid Maria Lota Kaul, Sofia Tšeklistova ja Helena Narmont. Loos viis Tšeklistova ja Narmonti avaringis kokku ning Tšeklistova võitis 6:3, 6:1. Kvalifikatsiooni finaalis sai Eesti neiu jagu rootslannast Maria Fernanda Moralesest 6:1, 6:1. Põhitabelis tuli aga jaapanlanna Himari Sato 6:0, 6:0 paremust tunnistada, kirjutab Tennis.ee.

Kaul pääses põhitabelisse alistades avaringis venelanna Arina Petrova 6:2, 6:2 ja seejärel venelanna Tamara Bizhukova 7:5, 6:4. Põhiturniiril sai Kaul vägeva võidu, kui alistas 6:1, 6:3 teise paigutusega jaapanlanna Naoko Eto. Teises ringis oli vastaseks taanlanna Sofia Nami Samavati ja Kaul kaotas 0:6, 2:6.

Maileen Nuudi pääses otse põhitabelisse, avaringis oli ta vastamisi Margarita Ignatjevaga ja seisul 2:6, 1:4 andis loobumisvõidu.

Korraldajate kutsega põhiturniirile pääsenud Katriin Saar võitis esimeses ringis venelannat Anna Mahhorkinat 7:5, 6:2. Teises ringis oli vastaseks esimese paigutusega slovakitar Michaela Honcova ja Saar mängis suurepärase mängu. Esimene sett läks napilt vastasele 7:6 (3), teises setis oli Saar 0:2 ja 1:4 kaotusseisus, kuid võitis siis kaheksa geimi järjest ning otsustavas setis seisul 0:3 andis slovakitar loobumisvõidu. Veerandfinaalis on Saare vastaseks venelanna Polina Bakhmutkina.