Suusaliit: täpsete asjaolude selgumiseni ei maksa ennatlikke järeldusi teha

Karel Tammjärv
Karel Tammjärv Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Eesti Suusaliit avaldas Seefeldi suusaalade MM-il lahvatanud dopinguskandaali kohta pressiteate.

Suusaliidu pressiteade täismahus:

Eile Seefeldis lahvatanud ja muuhulgas kahte Eesti sportlast (Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu) puudutava dopinguskandaali täpsemad asjaolud selguvad peatselt - täna, 28. veebruaril kuulatakse üle asjaosalised ja eeldatavasti teeb prokurör lähiajal esmase otsuse. Seefeldis viibib kohapeal Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil, koostööd tehakse nii välisministeeriumi kui saatkonnaga. Operatiivne info on ajakirjanikele edastatud ja rohkem informatsiooni Eesti Suusaliidul ei ole. Võimalikku dopingujuhtumit uurib politsei, tegemist  on äärmiselt delikaatse protsessiga ja vastavalt reeglitele ei väljastata infot ka alaliitudele. Palume kannatlikult oodata nii otsuseid kui põhjendusi Austria ametivõimude poolt.

Eesti Suusaliit rõhutab, et tegu on kindlasti väga negatiivse juhtumiga kogu Eesti spordi jaoks ja kuni täpsed asjaolud selguvad, ei maksa ennatlikke järeldusi teha. Eesti Suusaliit taunib dopingu kasutamist ja peab seda sada protsenti ebaeetiliseks. Edu ja heade võistlustulemuste aluseks peab olema ainult puhas sport. Suusaliit aitab igati kaasa tõe välja selgitamisele ning juhtumi detailide uurimisele.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: