Eesti Suusaliit: meie huvides on tõe kiire väljaselgitamine

Karel Tammjärv Seefeldi MM-il.
Karel Tammjärv Seefeldi MM-il. Autor/allikas: Tairo Lutter/Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Eesti Suusaliit teatas pressiteate vahendusel, et neil puudub ametlik info Seefeldi MM-il ootamatult lahvatanud dopinguskandaali kohta.

Vastavalt rahvusvahelisele reeglistikule uurib juhtumit WADA (Rahvusvaheline Antidopinguagentuur), tehes seejuures koostööd vaid Rahvusvahelise Suusaliiduga (FIS). Hetkel on teada, et kahtlustused puudutavad kahte Eesti suusatajat, kelleks on Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu.

"Eesti Suusaliit on valmis osutama igakülgset kaasabi tõe väljaselgitamiseks. Dopingu kasutamine suusaspordis on vastuolus Eesti Suusaliidu (ESL) väärtustega ning ESL taunib üheselt dopingu kasutamist," teatas suusaliit. "Antud juhtum heidab kahetsusväärselt halba valgust nii Eesti suusaspordile kui kogu Eestile. Oleme kindlad, et tegemist on erandjuhtumiga ning meie huvides on tõe kiire väljaselgitamine – selleks, et Eesti Suusaliidu sportlased saaksid ausalt puhast sporditegemist jätkata."

"Meediasse lekkinud mitteametlikku infot ja kahtlustusi Eesti Suusaliit ei kommenteeri. Alles siis, kui Eesti Suusaliiduni jõuab ametlik info kahtlustuste aluse, ulatuse ja tulemuste kohta, saame avalikkust teavitada edasise tegevuse kohta," lisati pressiteates.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: