Saarepuu: meie tiim on nii väike, et ma ei oskaks kellestki midagi sellist arvata

Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Eesti murdmaasuusatamise koondise peatreener Anti Saarepuu ütles intervjuus Vikerraadio saatejuhile Sten Teppanile, et seoses Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu juhtumiga on ummikus olemine kõige hullem.

Eile pidas Austria politsei kinni mõlemad Eesti suusatajad, veel kaks austerlast (Dominik Baldauf ja Max Hauke) ja veel kasahh Aleksei Poltoranini. Samuti on vahistatud veel taustainimesi.

"Infot ei ole rohkemat kui ajakirjanduses. Enamus ja põhiline info, mis minuni on jõudnud, ongi läbi ajakirjanduse. Minu poole pole pöördunud ei korraldaja, FIS ega politsei," lausus Saarepuu.

"Eile jälgisin õhtul pressikonverentsil, mis oli meediale tehtud. Kuidas kõik toimus, kedagi jälitati... ma ei suutnud uskuda, et see kõik on tõsi. Kuidas selline asi on võimalik? Täna ongi lihtsalt tupikseis, infopuudus, kõik küsivad... Kui eile seda 30-40 minutit enne starti kuulsin, siis ma ei suutnud seda uskuda ja pole siiamaani seda vist päris teadvustanud."

Hetkel viibib Saarepuu hotellis ja üritab veidi puhata. "Öösel väga magada ei saanud. Olen andnud järjest intervjuusid rahvusvahelisele meediale, Soome televisioon käis siin tunnikese tagasi intervjuud võtmas. Telefon on punane. Jagan seda infot, mis mul on."

Saarepuu tunnistab, et ei suuda aru saada, kuidas toimuv on võimalik. "Kõik, mis eile juhtus ja mis sellele järgenud on - kuidas see kõik võimalik on? Kuidas ma ka ei ürita, ma tahan ja soovin kogu südamest uskuda, et see hästi laheneb. Aga kui loen rahvusvahelist meediat ja kuidas operatsioon üles ehitati ja kui palju inimesi sinna kaasati - üks on usk ja sisendus, teine on see hirm. Minu jaoks oli see pomm."

Eile tuli uudis vahetult enne meeste 15 km klassikatehnikasõitu. "Üritasin küll oma tööd... läksin rajale, sest Raido ja Martin sõitsid ja pidin kaasa elama ja aegu ütlema. Aga kõik, mis peas toimus..."

Saarepuu sõnas, et tunneb Andreast natuke vähem, aga Karelit väga hästi. "Me ei räägi ainult spordist. Ei ole ainult treeneri ja sportlase suhe. See on šokk! Ükstapuha, kes need oleks olnud - meie tiim on nii väike, ma ei oskaks mitte kellestki midagi sellist arvata."

Kas selline asi võib toimuda peatreeneri seljataga? "Kui see kinnituse saab, siis jah, mina võin öelda, et sellisest asjast on mul null teadmist. kedagi jälitatud, keegi kasutab vereülekandeasju - mul ei ole selle kohta ühtegi infot, et keegi meie tiimist võiks midagi sellist teha!"

Saarepuu sõnul ei õnnestu homme meeste teatesõidus nelikut välja panna. Küll aga peaksid pühapäeval meeste 50 km ühisstardiga vabatehnikasõidus osalema Raido Ränkel ja Kaarel Kasper Kõrge.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: