Astana: Austrias kinnipeetud Kasahstani suusataja ei ole dopingut pruukinud

Aleksei Poltoranin
Aleksei Poltoranin Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kasahstani kultuuri- ja spordiministeeriumi ametnik väljendas neljapäeval veendumust, et Austrias Seefeldis suusaalade maailmameistrivõistlustel kinni võetud kasahhi suusataja Aleksei Poltoranin ei ole dopingut pruukinud.

"Olen veendunud, et Aleksei on puhas sportlane ja ta sattus valel ajal valesse kohta. Ta võeti kinni poolteist tundi enne võidusõitu," ütles ministeeriumi spordikomitee esimees Serik Sapijev.

"Praegu tegeleb Aleksei asjaga advokaat, arvan, et meie liit (Kasahstani suusaliit) hoolitseb selle eest, et ta saaks õigusliku toe," lisas Sapijev.

Kasahstani suusaliidust kinnitati, et Poltoraninit ei ole kunagi keelatud ainete pruukimiselt tabatud.

"Aleksei on puhas sportlane. Ta on suusaspordis juba ammu. Ta on tipptaseme sportlane. Sellesarnaseid juhtumeid ei ole Alekseil kunagi olnud," kinnitas liidu pressiesindaja Samal Naurõzova teabetunnis.

Naurõzova sõnul viibib Seefeldis praegu Kasahstani suusaliidu peasekretär Andrei Nevzorov. "Asi on meie jaoks esmajärgulise tähtsusega ja täieliku kontrolli all," märkis pressisekretär.

Poltoranini treener on endine Eesti suusatäht Andrus Veerpalu.

Seefeldis peeti kolmapäeval dopingukahtlusega kinni viis sportlast – kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei.

Politsei andmeil korraldati koostöös Saksa politseiga hulk haaranguid "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu.

Saksamaal Erfurdis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit.

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Saksa prokuratuur märkis, et politsei käivitas tegevuse Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri ülestunnistuste peale, mis ta avaldas jaanuaris Saksa televisioonis.

Toimetaja: Maarja Värv

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: